INSPIRACJE

Ważne informacje, które warto umieścić na zaproszeniach na przyjęcie

Nie ma nic gorszego niż pominięcie najważniejszych informacji, które powinny znaleźć się na zaproszeniu. Oczywiście ich odbiorcy zawsze mogą zadzwonić i dopytać o poszczególne aspekty, jednak dla ich (i swojej) wygody upewnij się, że treść zaproszenia jest wyczerpująca.

 

Co powinno znaleźć się w treści zaproszenia

  1. Nazwa lub rodzaj przyjęcia. Jeśli wydajesz przyjęcie urodzinowe dziecka, nie zapomnij o podaniu jego imienia i okazji, z jakiej się spotykacie.
  2. Ustal ją raz i nie zmieniaj. Wielu gości może zmienić plany specjalnie dla Cibbie – doceń to i pozostań przy raz wybranym terminie.
  3. Czas rozpoczęcia. Podobnie jak w przypadku daty, zadbaj, by przyjęcie rozpoczęło się punktualnie.
  4. Pamiętaj o podaniu nazwy i dokładnego adresu miejsca, w którym będzie odbywać się przyjęcie. W niektórych przypadkach możesz dołączyć mapkę ze wskazówkami dojazdu.
  5. Dane kontaktowe. Pamiętaj, żeby podać przynajmniej numer telefonu lub adres mailowy. Jeżeli ktoś inny jest głównym organizatorem przyjęcia, podaj również kontakt do tej osoby.
  6. Motyw przewodni. Jeżeli planujesz przyjęcie w konkretnej stylistyce, nie zapomnij poinformować o tym swoich gości.
  7. Dress code. Jeżeli na przyjęciu wymagany będzie specjalny dress code, wypada poinformować o tym gości odpowiednio wcześniej.
Udostępnij:

Zostaw komentarz