Pomysły na prezentŚlub i Wesele

Co podarować jako prezent na ślub zamiast kwiatów?

Kwiaty od wieków mają swoje stałe miejsce w ceremonii zaślubin. Bukiet niesie panna młoda, a także, bardzo często, goście. Towarzyszy im nieodzowna kopertą z pieniędzmi, którą daruje się nowożeńcom w prezencie. Coraz częściej można się jednak spotkać z tym, że młodzi nie życzą sobie takich podarunków. Jaki prezent na ślub zamiast kwiatów sprawdzi się najlepiej?

Co podarować parze młodej jako prezent na ślub zamiast kwiatów i wina?

Zdarza się, że na otrzymanych zaproszeniach ślubnych pojawia się prośba, aby parze młodej nie przynosić bukietów. Może być ona ujęta w formie humorystycznego wierszyka, który podaje nam gotową alternatywę, czyli to, co państwo młodzi dostać by chcieli. Prezent taki nierzadko okazuje się tańszy niż kwiaty, sprawia też obdarowywanym więcej radości niż bukiety, których po paru dniach trzeba się będzie niestety pozbyć. O wiele lepszym pomysłem jest więc zainwestowanie w coś, co stanie się pamiątką na lata. Co, jeśli młodzi nie sprecyzują swoich preferencji prezentowych, a zależy nam na wręczeniu im czegoś oryginalnego zamiast kwiatów i wina? Poniżej kilka pomysłów na prezent dla młodej pary.

prezent na ślub zamiast kwiatów

Na jaki upominek dla młodej pary zdecydować się jako prezent na ślub zamiast kwiatów i wina? Prezentujemy personalizowane fotoprezenty!

Fotoksiążka – podaruj młodym wspomnienia

Fotoksiążka to sentymentalny prezent, który sprawdzi się na każdą okazję. Jeśli państwo młodzi są dla nas bliskimi członkami rodziny lub przyjaciółmi ze szkolnych lat, z pewnością będziemy mieć mnóstwo zdjęć z ich wizerunkami. Przeprowadźmy dodatkowo małe poszukiwania wśród osób z otoczenia – i voilà! Mamy prezent, który rozbawi, wzruszy i stanie się skarbnicą wspomnień z chwil, które poprzedziły wstąpienie młodych na wspólną drogę życia. Fotoksiążka ślubna jest upominkiem oryginalnym i spersonalizowanym. Na naszej stronie dostępnych jest wiele szablonów, które nadadzą jej niepowtarzalny wygląd. Pozwolą także na stworzenie księgi wspomnień jak najbardziej dopasowanej do gustów obdarowywanych, a także do charakteru uroczystości.

Zamiast tego możemy oczywiście podarować parze młodej klasyczny album wypełniony zdjęciami. Warto, aby był on wyjątkowy i wytrzymały – wspomnienia te mają przecież przetrwać lata! Oryginalnym prezentem zamiast kwiatów, w sam raz na ślub, będzie album drewniany z grawerem nawiązującym do tej niepowtarzalnej okazji. Prezent jednocześnie oryginalny, trwały, jak i przyjazny środowisku!

album jako prezent na ślub zamiast kwiatów

Obraz jako prezent na ślub zamiast kwiatów – klasycznie i nowocześnie

Obrazy ukazujące pary małżonków powstawały jeszcze przed wynalezieniem fotografii. Dlatego obraz na ślub jako prezent dla młodej pary będzie jednocześnie nawiązaniem do tradycji, jak i czymś nowym i interesującym. Obraz taki stanie się częścią wystroju wspólnego gniazdka nowożeńców i będzie cieszył oczy znacznie dłużej niż bukiet ciętych kwiatów. Na naszej stronie możecie znaleźć wyjątkowe szablony, przygotowane z myślą o tej właśnie okazji. Fotoobraz ślubny można również zaprojektować samemu i skomponować tak, aby jak najlepiej oddał to, co chcemy przekazać i czego pragniemy życzyć młodej parze. Niech ten podarunek będzie świadectwem ich miłości!

Puzzle ze zdjęciem – zajęcie na spokojne wieczory

Nic tak nie relaksuje zakochanych w sobie osób jak wspólnie spędzone wieczory. Jednym z powszechnie lubianych zajęć jest wówczas układanie puzzli. A co dopiero, jeśli na puzzlach tych jest się uwiecznionym wraz ze swoją drugą połówką! Taki prezent z pewnością posłuży młodej parze przez długi czas i będzie unikatową pamiątką ich ślubu.

puzzle ze zdjęciem - pomysł na prezent na ślub zamiast kwiatów

Maskotki – prezent dla nowożeńców na cele charytatywne

Jeśli panna młoda spodziewa się dziecka, maskotka będzie świetnym prezentem, który przyda się w niedalekiej przyszłości. Coraz częściej jednak maskotki są przez nowożeńców oddawane do domów dziecka, w celu podzielenia się radością i miłością z potrzebującymi tego dziećmi. Jest to piękny gest, choć nie każdy dom dziecka potrzebuje lub może przyjąć takie zabawki (dochodzą tu kwestie prawne). Wiele par jednak nawiązuje uprzednio kontakt z tego typu instytucjami i jeśli zależy im na przekazaniu części prezentów na cele charytatywne, notkę taką zamieszcza w zaproszeniu. Jeśli jednak takiej informacji nie znajdziemy, maskotka nadal będzie dobrym pomysłem. A może specjalnie zaprojektowany miś ze zdjęciem młodej pary na koszulce? Podpowiadamy – taki prezent znajdziesz na naszej stronie!

miś ze zdjęciem

Szukasz więcej pomysłów na prezent na ślub zamiast kwiatów? Rozejrzyj się po stronie – z pewnością znajdziesz wiele inspiracji!

Udostępnij: