PORADNIKI

Jak ozdobić zaproszenie ślubne? Kreatywne sposoby DIY na piękne detale

personalizowane zaproszenia ślubne diy

Ustalenie daty ślubnej uroczystości to jedynie wierzchołek góry lodowej przygotowań, jakie czekają Parę Młodą przed weselem. W liście rzeczy do zrobienia oprócz wyboru sali, menu, DJ’a, florysty, obrączek, kreacji czy makijażystki, wiele czasu zajmuje Parze Młodej selekcja gości, a następnie ich zaproszenie. W końcu to właśnie goście stanowią gwarancję wspaniałej zabawy weselnej, w myśl starego powiedzenia „nieważne gdzie, ważne z kim!”. Zapraszanie gości jest momentem, w którym zdradzamy pierwsze szczegóły związane z uroczystością. Najwięcej natomiast o klimacie imprezy powiedzą… zaproszenia ślubne DIY.  

Czy warto przykładać uwagę do zaproszeń ślubnych? 

Po zaproszeniach możemy poznać, jaki styl wesela przyjęli Państwo Młodzi i jaki charakter zabawy szykują dla swoich gości. To właśnie dlatego warto postarać się, by nawet niewielkie elementy, jakimi są zaproszenia ślubne DIY, reprezentowały osobisty i unikalny charakter uroczystości. Zaproszenia z detalami, które odzwierciedlają charakter, historię i miłość Pary Młodej, zachwycają gości swoją niewymuszoną prostotą. Dlatego wiele par decyduje się na stworzenie zaproszeń lub dekorację zamówionego projektu zupełnie samodzielnie. Dużą popularnością cieszy się projektowanie zaproszeń online, gdzie można dodać inicjały, cytaty, ważne dla pary daty czy nawet zdjęcia! Jeśli zaś decydujecie się na kupno gotowego projektu, ozdabianie zaproszeń ślubnych przy użyciu metod DIY (zrób to sam) to doskonały sposób na dodanie wyjątkowego piękna i autentycznego stylu, a także zbliżenie się do swojej drugiej połówki. To może być pretekst do kilku naprawdę kreatywnych dni spędzonych we dwoje! 

Jak ozdobić zaproszenie ślubne DIY – pomysły na dekoracje

Zacznijmy od samego zaproszenia – już na tym etapie stoi przed Wami kilka możliwości. Różne rodzaje papieru, formaty i rodzaje składania zaproszenia to tylko parę opcji, które należy rozważyć. Zaproszenie będzie jednak kompletne dopiero wtedy, gdy zostanie włożone do ozdobnej koperty, a i tych na rynku znajdziecie wiele. Koperty w kwadracie lub prostokącie, ze złoceniami, kolorowe, pastelowe, tradycyjne, z nadrukiem, grawerem lub inicjałami – do wyboru, do koloru! A jeśli chcemy dopełnić całości, wystarczy sięgnąć po wielokolorowe wstążki, sznurki czy taśmy do dekoracji. To już nie zaproszenie, a prawdziwy, kreatywny majstersztyk! 

jak ozdobić zaproszenia ślubne diy

Personalizowane zaproszenia ślubne to doskonały sposób, aby wyróżnić się i stworzyć niepowtarzalne doświadczenie dla gości. Dzięki nim można wyrazić swoją osobowość i nadać ceremonii jeszcze większy urok.

Bardzo efektowym i często wybieranym przez Pary Młode rozwiązaniem są zaproszenia ślubne z pieczęcią lakową. Odbicia lakowe to nic innego jak stemple, które odbijają wybrany wzór w laku, czyli rodzaju wosku. Zamówienie spersonalizowanej pieczęci to koszt ok. 200-250 zł, zaś wybór gotowego wzoru oszczędzi naszą kieszeń i będzie wydatkiem jedynie ok. 50 zł. Proces tworzenia takiego odbicia lakowego nie jest trudny i poradzi sobie z nim nawet niedoświadczona para. Wystarczy porządnie schłodzić stempel (np. w zimnej wodzie), wylać rozgrzany, roztopiony lak w formie okrągłej plamy na kopertę, a następnie pewnym ruchem, unikając poruszeń i dociskania pieczęci do samego końca, odciskamy wybrany na stemplu wzór. Warto pozostawić na moment pieczęć w wosku, gdyż pozwoli to na ostygnięcie i utwardzenie się wzoru. Zaproszenia ślubne z pieczęcią lakową to idealny sposób na dodanie eleganckiego i nieoczywistego detalu do z pozoru prostych i minimalistycznych zaproszeń. 

Idealnym dodatkiem do zaproszenia w stylu botanicznym, boho czy vintagesuszone kwiaty i rośliny. Niektóre pary decydują się także na żywe gałązki – szczególną popularnością cieszy się eukaliptus, drzewo oliwne i ruskus, ale w okolicach września także pasujące do wesela w stodole czy w plenerze – pędy zbóż. Dyskretnym, ale efektowym dodatkiem, który idealnie wypełnia zaproszenie z pieczęcią lakową są dwie-trzy gałązki lawendy, lagurusu, lnu, gliksji czy gipsówki. Dodają lekkości i estetycznej prezencji nawet zwykłemu zaproszeniu – z dodatkiem suszonych kwiatów obroni się samo!

Zaproszenia ślubne DIY z dodatkiem kwiatów to romantyczne i subtelne rozwiązanie dla Par, które lubią delikatne detale i cenią sobie naturalne rozwiązania.

Zaproszenia ślubne DIY z dodatkiem kwiatów to romantyczne i subtelne rozwiązanie dla Par, które lubią delikatne detale i cenią sobie naturalne rozwiązania.

Gdy już prawie wszystko jest gotowe, została dekoracja zewnętrzna. Tutaj kilometry wstążki, różnego rodzaju sznurków i gotowych dodatków pozwolą Wam na puszczenie wodzy wyobraźni! Jak ozdobić zaproszenie, by najlepiej oddało charakter Pary Młodej? Wybierzcie to, co lubicie najbardziej:

  • perełki,
  • naklejki,
  • kaligraficzne napisy,
  • brokatowe elementy,
  • drobne charmsy,
  • tłoczenia,
  • diamenciki,
  • tasiemki.

To wszystko i jeszcze więcej tylko czeka na Waszą inwencję twórczą! 

Personalizowane zaproszenia ślubne DIY

Zaproszenia ślubne DIY to nie tylko dodatki. To także pamiątka celebracji Waszej miłości! Zaprojektowanie zaproszeń przy użyciu Waszych zdjęć, rysunków Waszych podobizn (to wspaniała i rozczulająca pamiątka, często wykorzystywana na prezent dla Pary Młodej!) czy cytatów Waszych ulubionych piosenek, daje możliwość stworzenia personalizowanej, niepowtarzalnej pamiątki, do której będziecie chętnie wracać po latach. Te personalizowane elementy pozwalają też opowiedzieć bardziej i mniej bliskim gościom weselnym historię Waszej miłości. Personalizowane zaproszenia ze zdjęciem to nieduży koszt, który zawsze generuje „efekt wow” na spotkaniu z rodziną. A jeśli sesja narzeczeńska jest jeszcze przed Wami – właśnie znaleźliście idealny pretekst, by się na nią wybrać! 

Udostępnij: