PORADNIKI

Zachowaj świąteczno-noworoczne wspomnienia na dłużej

Popularne cyfrówki oraz smartfony praktycznie zastąpiły klasyczne aparaty fotograficzne. Zapisywanie zdjęć na telefonie lub komputerze sprawia jednak, że często zapominamy o ich wywołaniu lub co gorsza, przepadają one wraz ze zmianą urządzenia na nowsze. Wspomnienia, np. świąteczno-noworoczne, uwiecznione na fotografiach to wspaniała pamiątka, dlatego warto pamiętać o papierowych odbitkach lub korzystać z innych, oryginalnych pomysłów na zachowanie wspomnień. Tradycyjne zdjęcia wzbudzają bowiem o wiele więcej emocji niż te elektroniczne, czego dowodem może być łezka w oku wielu z nas podczas oglądania albumów z dzieciństwa.

Okres świąteczno-noworoczny to wyjątkowy czas nie tylko z powodu wspaniałej atmosfery, ale także z uwagi na okazje do robienia zdjęć, których wtedy nie brakuje. Spotkania z rodziną i przyjaciółmi to chwile, które warto upamiętnić. Jakie są najlepsze sposoby na zachowanie tych wspomnień na długie lata?

Odbitki

Jeśli macie wiele zdjęć i większością z nich chcielibyście podzielić się z bliskimi, to ta forma będzie idealnym rozwiązaniem. Za pomocą empikfoto.pl możecie wywołać odbitki w formacie 9×13, 10×15, 13×18 oraz 15x21cm, na papierze błyszczącym, matowym lub jedwabistym. Wystarczy, że zapakujecie je w elegancką kopertę i przekażecie podczas kolejnego spotkania rodzinie i przyjaciołom. Z pewnością będzie to dla nich miła niespodzianka.

Fotoksiążka

Uwielbiacie mieć wiele zdjęć pod ręką, ale nie lubicie bałaganu? Chcielibyście, aby wszystkie Wasze fotografie były uporządkowane, najlepiej w jednym miejscu wraz z krótkim opisem okazji, podczas której zostały zrobione? Jest na to idealne rozwiązanie – fotoksiążka. To świetna pamiątka, którą możecie stworzyć według szablonów znajdujących się na empikfoto.pl albo na podstawie własnego projektu.

Etui lub pokrowiec

Nie macie czasu na przeglądanie albumów ze zdjęciami? A może chcielibyście, aby zdjęcie z rodziną czy bliskiej Wam osoby było zawsze obok Was? Połączcie wybraną fotografię z etui na telefon lub pokrowcem na laptopa czy notebook’a. Wystarczy, że wybierzecie interesujący Was szablon i wgracie zdjęcia. Taki pokrowiec lub etui to także doskonały pomysł na prezent.

Fotoobraz

Wolicie wywołać jedynie kilka wybranych, wyjątkowych zdjęć zamiast kolekcjonować albumy pełne fotografii? Zaskoczcie swoich gości wiszącym na ścianie albo stojącym na komodzie fotoobrazem. Dzięki niemu nie tylko wypełnicie swoje mieszkanie wspaniałymi wspomnieniami, ale także nadacie mu indywidualnego charakteru.

Plakat

Jeśli uważacie, że Waszym wnętrzom przyda się kilka nowych dodatków, pomyślcie również o powieszeniu na ścianie swojego ulubionego zdjęcia w dużym formacie. Spersonalizowany plakat nie tylko urozmaici przestrzeń, ale  będzie także ponadczasową pamiątką. To idealny sposób na to, aby nawet latem powracać wspomnieniami do wspaniałych, świąteczno-noworocznych chwil.

Zdjęcia to najlepszy sposób na zachowanie wyjątkowych wspomnień. Zamiast „ukrywać” swoje ulubione fotografie na telefonie czy komputerze, wywołajcie je w najbardziej odpowiadający Wam sposób i cieszcie się nimi zawsze wtedy, gdy macie na to ochotę.

Udostępnij:

Zostaw komentarz