Ślub i Wesele

Zaproszenia ślubne, które na pewno pokochasz

Zaproszenia ślubne

Planowanie ślubu to nie lada wyzwanie. Pary Młode prócz… bycia Parą Młodą muszą wcielić się w wiele innych, zaskakujących i niespodziewanych ról, by uroczystość wypadła zgodnie z oczekiwaniami. Nagle stajemy się drukarzami, kaligrafami, menadżerami projektu, technikiem i serwisantem, florystką i wizażystką, kelnerem i animatorem, grafikiem czy wodzirejem. Te role niełatwo pogodzić, dlatego naszą radą jest poszukiwanie prostych, lecz efektowych metod na nadchodzące zadania. Idąc właśnie tym tropem wpadliśmy na pomysł dedykowanych, spójnych wizualnie i gustownych papeterii ślubnych. Jeśli i Wy stajecie właśnie przed wyborem swoich zaproszeń – jesteście w dobrych rękach!

Dlaczego zaproszenia ślubne to tak ważny element przygotowań?

Zaproszenia nie są jedynie metodą komunikacji z Waszymi gośćmi. Służą Wam także jako uspójnienie wizualnej strony wesela oraz niepowtarzalna pamiątka tego pięknego dnia. Warto więc zaproszenia ślubne potraktować naprawdę poważnie. Zastanówcie się, jaki styl najbardziej Was charakteryzuje. Jakie kolory najczęściej wybieracie? Jakie motywy są w Waszym guście? Jaki format najlepiej sprawdzi się w przypadku informacji, które chcecie przekazać? To wszystko wpływa na ostateczny wybór wzoru i… to, jak finalnie będzie się on prezentował.

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne po Twojemu

Zanim zaczniemy, chcielibyśmy przypomnieć Ci o kilku złotych zasadach pisania zaproszeń. Te elementy sprawią, że unikniecie niepotrzebnych pytań, nietrafionych prezentów i zagubionych w często nowym miejscu gości.

  • 5 elementów, które musi zawierać zaproszenie

To zasada pięciu palców, czyli: kto, kogo, na co, kiedy i gdzie pragnie zaprosić. Właśnie te pięć elementów gwarantuje, że Twoje zaproszenia ślubne będą skuteczne i konkretne!

  • Rodzaj papieru, kroju i formatu zaproszeń

Ważnych decyzji nie ma końca – a to dopiero wierzchołek tej góry! Przed Wami jeszcze kilka wyborów, by już za niedługo trzymać w ręku wymarzone zaproszenia. Zastanówcie się, czy chcielibyście zaprojektować zaproszenia w pionie czy w poziomie, składane czy pojedyncze. Koniecznie zweryfikujcie także gramaturę papieru – im grubszy papier, tym lepiej będzie zachowywał się w transporcie, mniej się będzie niszczył oraz lepiej przetrwa podróże pocztą. Jednak grubość to nie wszystko, a przy wyborze warto jest pochylić się także nad kwestią wykończenia. W Empik Foto oferujemy trzy opcje, odpowiadające na najczęstsze potrzeby Par Młodych – klasyczny (wysokiej jakości papier satynowany, w kolorze intensywnej, nieprzezroczystej bieli), ekologiczny (o delikatnym, kremowym zabarwieniu, wykonany z mas celulozowych i makulaturowych pochodzących z recyklingu) oraz perłowy (o metalicznej poświacie i perłowym wykończeniu). Wszystkie wyjątkowe, podkreślające styl uroczystości i bardzo efektowne!

Zaproszenia ślubne boho? A może w stylu glamour?

Styl boho całkowicie zawładnął branżą ślubną już kilka dobrych sezonów temu. Pary Młode kochają go przede wszystkim za swobodę, niewymuszony luz, rustykalny charakter i ekologiczne podejście. Styl boho charakteryzują polne kwiaty, drobne, ciepłe oświetlenie, neutralne kolory i liczne elementy zaczerpnięte z natury (np. drewniane akcenty), trawy pampasowe, wianki, wstążki i plecionki. Zaproszenia w tym stylu także zawierają podobne elementy, a ich projekt zależy tylko i wyłącznie od Was! Zaproszenia ślubne boho są wręcz stworzone do papierów o lekko kremowym odcieniu, a najlepiej pasuje do nich papier eko. Drobne nierówności, niejednolitość koloru i surowy charakter idealnie odzwierciedlają styl Waszej uroczystości.

Zaproszenia ślubne boho

Stylem, który jest przeciwstawny do boho jest glamour. Zaproszenia ślubne glamour to przede wszystkim szyk i elegancja, często z mocnym, pojedynczym akcentem kolorystycznym (np. butelkowej zieleni, intensywnej magenty czy ciemnego bordo). Styl glamour to też błysk, a ten najłatwiej uzyskać poprzez lustrzane i odbijające powierzchnie. Tym samym, warto postawić na akcent srebra lub złota. Ważne jednak, by pamiętać o najważniejszej zasadzie używania tych 'kolorów’, a mianowicie konsekwencji. Jeśli zdecydujecie się połączyć kolorystyczny akcent ze złotem, mieszanie złoceń ze srebrzeniami spowoduje wrażenie bałaganu, przesady i kiczu. Zaproszenia ślubne glamour to idealny wybór dla par, które lubią eleganckie wnętrza, bogate zdobienia i nie boją się mocnych akcentów kolorystycznych.

Zaproszenia ślubne glamour

Zaproszenia ślubne minimalistyczne kochają połączenie czerni i bieli! Grę kształtem, surową, bezszeryfową czcionkę, prostotę i subtelne detale. To raj dla miłośników delikatności, perfekcjonizmu, elegancji i monochromatyczności. Jednak czerń i biel wcale nie oznacza nudy. Jej wykorzystanie, plastyczność i formalność docenią wszyscy, którzy minimalizm mają we krwi. Zaproszenia ślubne minimalistyczne sprawdzą się szczególnie na papierach ozdobnych, gdyż nie przytłoczą swoim subtelnym błyskiem prostoty projektu. Styl minimalistyczny udowadnia nowoczesnym Parom Młodym, że czasem mniej znaczy więcej!

Zaproszenia ślubne minimalistyczne

Zaproszenia ślubne – czy piękne = drogie?

Zaproszenia ślubne to element, który ma niemalże nieskończone możliwości personalizacji. Eksperymentowanie z ich wyglądem potrafi przyprawić o ból głowy! Perełki, kryształki, wymyślne kształty, harmonijki, ozdobne folie, pieczęcie lakowe, przekładki z papieru w formie kalki czy kaligrafowane nazwiska gości to tylko kilka przykładów, które pozwalają na zrozumienie ogromu opcji, przed którymi stoją Pary Młode.

Niezależnie od tego, co wybierzecie – zarówno zaproszenia, jak i weselne wspomnienia powierzcie Empik Foto! 

Udostępnij: