Poradnik

Zdjęcia do dyplomu – jak się ubrać?

Dyplom

Zawsze chcemy dobrze wyglądać na zdjęciach, a szczególnie na zdjęciu do dyplomu. Fotografia dyplomowa jest szczególnie ważna, bo sam dyplom to nie tylko dowód wielkiego osiągnięcia. Na jego podstawie będą nas oceniać przyszli pracodawcy, firmy headhunterskie i wiele innych osób, od których może zależeć nasza kariera zawodowa. Jak się ubrać do zdjęcia dyplomowego, by świetnie na nim wyglądać i robić profesjonalne wrażenie? Zdjęcia do dyplomu – jak się ubrać?

Wszyscy dobrze wiemy, jakie wymagania muszą spełniać zdjęcia paszportowe i te do dowodu osobistego. Zdjęcie do dyplomu najczęściej nie jest obłożone żadnymi regułami. Czasami tylko zdarza się, że uczelnie mają jakieś regulacje w tym zakresie. Czy to jednak oznacza, że możemy pójść na tak zwany żywioł? Z pewnością nie. Sam dyplom jest dokumentem oficjalnym, a więc i zdjęcie powinno być utrzymane w dość poważnym charakterze, co nie oznacza, że nie możemy pokazać na nim swojej osobowości. Zatem nie wybieramy się do fotografa w bluzeczce przypominającej strój plażowy, nie zakładamy bluzek z dekoltem do pasa, ale też nie musimy pozować na nim w białym kołnierzyku zapiętym pod szyję. Nie tylko ubiór powinien być przemyślany, bo także warto zadbać o właściwą fryzurę i makijaż.

Zdjęcia do dyplomu – jak się ubrać? Odpowiedni ubiór

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybranie jednobarwnej bluzki w jasnym, najlepiej pastelowym kolorze, który lubimy i w którym dobrze wyglądamy. Zatem wszystkie delikatne szarości, błękity, pudrowe róże czy po prostu biel będą wyglądać bardzo dobrze. Do bluzek zawsze świetnie pasują żakiety i marynarki w stonowanych kolorach, ale…

Dyplom

Strój, w którym zaprezentujesz się na zdjęciu, wcale nie musi przypominać sztywnego, biurowego dress code’u. Warto troszkę odejść od tej obiegowej sztampy i założyć coś, co pozwoli pokazać też nasz charakter. W końcu nigdzie nie jest napisane, że niedopuszczalne są wzory i inne kolory. Muszę przyznać, że chętniej patrzę na zdjęcia w dyplomach, gdzie widzę uśmiechniętą kobietę w skromnej, ale jakże radosnej bluzce w kwiatki lub w tej z dziewczęcymi falbanami. Trzeba jednak uważać, bo odchodząc od utartych schematów, łatwo można przesadzić. Wybieraj zatem taki strój, który pokaże twoją osobowość, ale zarazem będzie skromny i w dobrym guście.

Makijaż czyni cuda

Wszyscy też znamy siłę makijażu. Wprawnie nałożony make-up czasami zmienia twarz nie do poznania. I choć nie mówię stanowczego „nie” takim makijażom, to jednak w przypadku zdjęć dyplomowych jest to niedopuszczalne. Makijaż powinien być stonowany, delikatny, ale podkreślający urodę fotografowanej osoby. Zanim zaczniesz się malować, zadbaj jednak o wyregulowanie i delikatne podkreślenie brwi.

Warto użyć kosmetyków, które zatuszują ewentualne niedoskonałości cery, wyrównają koloryt skóry i nieco zmatowią twarz, bo będzie to z korzyścią dla zdjęcia. Z pewnością przyda się dobrze dobrany korektor, delikatny fluid i odrobina matującego pudru. Oczy podkreślamy matowymi cieniami, a o tych perłowych czy błyszczących warto na moment zapomnieć. Rezygnujemy też z doczepianych rzęs, ale używamy dobrej maskary, nawet tej pogrubiającej i wydłużającej rzęsy.

Bardzo ważne są też pomadki. Zdjęcie dyplomowe to nie jest miejsce na agresywnie czerwone i błyszczące usta. Postaw na klasykę, wybierz delikatny, naturalny kolor, który lekko podkreśli usta, ale nie zdominuje całej twarzy.

Dyplom

Fryzura do zdjęcia dyplomowego

Kto wie, czy przypadkiem to fryzura nie jest tu najważniejsza. Wszyscy znamy przypadki, gdy nawet najpiękniejszy strój i makijaż został przyćmiony niechlujną fryzurą lub taką, która nijak miała się do całości. Musisz więc zadbać o właściwy kolor włosów, dobrze dobrany do karnacji i przede wszystkim w jak najbardziej naturalnym odcieniu. Różowe, fioletowe kosmyki nie pasują do dyplomowej fotografii.

Fryzura powinna być skromna, w lekkim stylu biznesowym, co nie oznacza, że należy zużyć tonę lakieru do włosów. Najlepiej jednak zapomnieć o irokezach lub o fryzurach wymagających miejscowego wygolenia włosów. Postaw na proste rozwiązania, które zawsze dobrze wyglądają na oficjalnych fotografiach.

Jeżeli potrzebujesz wywołania zdjęć do dyplomu, skorzystaj z oferty Empik Foto. Wywołaj zdjęcia do dokumentów i oszczędź pieniądze!

Udostępnij: