LIFESTYLE

Wywoływanie zdjęć – dlaczego warto to robić?

Empikfoto.pl - Wywoływanie zdjęć

Wywoływanie zdjęć – dlaczego warto to robić? Żyjemy w czasach, w których wykonywanie zdjęć jest niezwykle łatwe. Wystarczy smartfon lub niewielki aparat fotograficzny, by zatrzymać na zawsze najpiękniejsze momenty. Aż 70% z nas robi zdjęcia rodzinie i prawie tyle samo wykonuje ponad 30 fotografii w miesiącu. Zachowujemy je w pamięci telefonów i na dyskach komputerów, więc czy warto je także wywoływać? Oto 10 powodów, dla których zdecydowanie warto to robić!

W dobie Facebooka i Instagrama mogłoby się wydawać, że wywoływanie zdjęć nie ma sensu. Przesyłamy je do siebie z prędkością światła, publikujemy za pomocą kilku kliknięć, a jednak nadal chętnie wykonujemy odbitki. „Zoom na Polaków” – nasze badanie, które przeprowadziliśmy dla Was w 2016 roku, wskazuje, że aż 70% z nas robi zdjęcia rodzinie, trzydziestolatkowie najchętniej fotografują swoje pociechy i choć najczęściej korzystamy z aparatów cyfrowych i smartfonów – nadal wywołujemy zdjęcia. W naszym Labie w ciągu godziny powstaje 14 tysięcy odbitek z najpiękniejszymi wspomnieniami z podróży, wakacji, życia codziennego i rodzinnych uroczystości. Oto 11 powodów, dla których warto zdecydować się na wywoływanie zdjęć, by zatrzymać ulotne chwile na zawsze!

1. Wywoływanie zdjęć pozwala wracać do najpiękniejszych chwil

To prawda. Być może brzmi to jak truizm, ale to prawda! Na Facebooku i Instagramie zalewa nas morze świetnych fotografii, które szybko przeglądamy i… równie szybko o nich zapominamy. Wywoływanie zdjęć pozwala zachować najcenniejsze ujęcia w papierowej formie, dzięki czemu skupiamy na nich więcej uwagi za każdym razem, gdy tylko po nie sięgniemy. Odbitki to najczęściej starannie wybrane kadry z mnóstwa cyfrowych plików, które pozostają na naszych komputerach, a to oznacza, że oglądamy te momenty, które zapadły w naszej pamięci najbardziej. I w dodatku można je dotknąć.

Empikfoto.pl - Wywoływanie zdjęć

2. Papierowe zdjęcia to zupełnie inne emocje

Wyobraźmy sobie sytuację, w której przy rodzinnym stole wyjmujemy smartfona z niedużym wyświetlaczem i przewijamy na nim zdjęcia z wakacji. Trudna sprawa, jeśli chcą zobaczyć je wszyscy najbliżsi, prawda? Telefon i aparat można podłączyć do telewizora lub monitora, ale nawet najfajniejsza prezentacja znuży w końcu oglądających. Papierowe odbitki zaś mają w sobie pewną magię i to coś, co sprawia, że poświęcamy im więcej uwagi, przyglądamy się wszystkim szczegółom i chcemy poznać szerszy kontekst uchwyconego momentu. Ta magia to coś naprawdę wyjątkowego, czego próżno szukać w cyfrowej fotografii.

3. Wywoływanie zdjęć, czyli powrót do tradycji

Jeszcze nie tak dawno temu „pamięć” aparatów analogowych umożliwiała wykonanie tylko kilkudziesięciu zdjęć. Na kliszy mieściło się 36 obrazków, więc każdy z nich był przemyślany i „uchwycony” w odpowiednim momencie. Dziś pamięci naszych smartfonów i dyski laptopów pękają od ilości zapisanych na nich zdjęć, ale nie mamy czasu do nich powracać. Dlatego wywoływanie zdjęć to taki powrót do tradycji i zbieranie tych momentów, które są dla nas najcenniejsze.

4. Odbitka jest trwalsza niż .JPG

Trudno w to uwierzyć, ale to prawda. Przypomnijcie sobie ile Waszych nośników uległo zniszczeniu. O porysowanie płyty CD nie trudno, pendrive uwielbia się gubić, a dysk twardy może w pewnym momencie ulec awarii, która uniemożliwi odzyskanie zdjęć. Za to papier fotograficzny ma bardzo długą żywotność i jeśli odbitka zostanie wykonana poprawnie. Może przeżyć nawet kilkadziesiąt lat bez blaknięcia i utraty kolorów.

Empikfoto.pl - Wywoływanie zdjęć

5. Wieczory z rodzinnymi albumami są bezcenne

Każdy z nas uwielbia rodzinne spotkania. Szczególnie te, podczas których babcia wyjmuje z szuflady wielki album pełen czarno-białych fotografii i opowiada historie każdego zdjęcia. Takich opowieści można słuchać bez końca, a pewnie wiele z tych kadrów pamięta czasy młodości dziadków. Takie spotkania są bezcenne, oglądanie zdjęć i wspominanie najbardziej wzruszających momentów może bardzo zbliżyć, a poza tym to gwarancja udanego i pełnego śmiechu wieczoru.

6. Wywoływanie zdjęć, by stworzyć fascynującą opowieść

Odbitki ogląda się zupełnie inaczej niż zdjęcia cyfrowe nie tylko z tego powodu, że można ich dotknąć. Wywołane zdjęcia można także dowolnie ze sobą zestawiać lub układać w odpowiedniej kolejności (np. w pudełku, albumie lub fotoksiążce), by stworzyły historię, która jest o wiele pełniejsza niż pojedyncza fotografia. Taka foto-opowieść to znacznie więcej emocji, uczuć i pięknych wspomnień.

7. Odbitki mogą być świetną ozdobą

Na Waszych półkach z pewnością znajduje się mnóstwo zdjęć w tradycyjnych ramkach. Jeszcze fajniejszym rozwiązaniem są zdjęcia w dużych formatach – np. 30x40cm lub 70x100cm, które po wywołaniu będą zdobiły Wasz salon, domowe biuro lub dziecięcy pokój. Możliwości zresztą jest mnóstwo, bo świetnie wyglądają także kwadratowe odbitki w antyramie lub zawieszone na sznurku jako girlanda. Taka ozdoba pokoju jest nie tylko oryginalna, ale i przypomina o najcenniejszych wspomnieniach za każdym razem, gdy rzucimy na nią okiem.

Empikfoto.pl - Wywoływanie zdjęć

8. Ze zdjęć można stworzyć coś bardzo oryginalnego

Tablica pełna ulubionych wspomnień powieszona tuż nad biurkiem? Puzzle, koszulka lub kubek ze zdjęciem? Ze zdjęć można stworzyć naprawdę wiele kreatywnych i oryginalnych gadżetów. Choć nie będą tradycyjnymi odbitkami to przecież t-shirt dla młodej mamy ze zdjęciem jej pociechy lub plakat, na którym podpiszą się wszyscy znajomi to świetny pomysł!

9. Wywołaj zdjęcia dla… kogoś

Odbitki mogą być również doskonałym pomysłem na prezent dla dziewczyny, chłopaka, rodziców lub przyjaciela. To w końcu Wasze wspólne wspomnienia, a nimi warto się dzielić. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie tematyczna fotoksiążka lub odbitki zamknięte w ładnym, drewnianym pudełku.

Empikfoto.pl - Wywoływanie zdjęć

10. Wywoływanie zdjęć jest po prostu tanie!

Kiedyś wywoływanie zdjęć wiązało się z wizytą w salonie fotograficznym lub kosztami poniesionymi na chemię i papier do domowej ciemni. Było dość drogie i zajmowało dużo czasu. Dziś jednak proces wywoływania jest o wiele szybszy, łatwiejszy i tańszy, a odbitki można zamówić online bez wychodzenia z domu. Wystarczy kilka kliknięć, przesłanie zdjęć, wybór odpowiedniego formatu i właściwie to wszystko.

W naszym serwisie możecie zamówić zdjęcia w standardowych formatach od 9×13 cm do 15×21 cm, a także duże zdjęcia w formatach do 30×45 cm oraz odbitki XXL w rozmiarach od 40×50 cm do nawet 70×100 cm. Sprawdźcie, jakie to proste!

Udostępnij: