PORADNIKI

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci i Dziadka. Z pewnością pamiętamy, jak nasi dziadkowie spędzali z nami czas, kiedy rodzice wychodzili do pracy. Jeśli teraz mamy własne dzieci, to pewnie równie często korzystamy z pomocy naszych rodziców. Warto więc podziękować dziadkom za ich opiekę ?

Nic tak nie cieszy starszych członków rodziny jak odwiedziny wnuków. Oprócz symbolicznego kawałka ciasta, warto też przygotować dla dziadków drobny upominek. Nie musi wiele kosztować a i tak z pewnością wywoła łzę wzruszenia u każdego seniora. Zobaczcie, jakie propozycje dla Was przygotowaliśmy.

Rodzinna pamiątka

Jeśli Wasi dziadkowie zapytani o wymarzony podarunek odpowiadają, że „już wszystko mają” lub że „już niczego nie potrzebują”, to nie martwcie się, bo nie tylko Wy macie z nimi taki „problem” ? Wymyśliliśmy więc doskonały sposób na takich „sprytnych” dziadków. Wystarczy przygotować dla nich prezent sentymentalny, czyli taki, który będzie przypominał o rodzinie lub odwoływał się do innych, miłych wspomnień. Jednym z tego rodzaju podarunków jest drzewo rodzinne w formie fotoksiążki. Zdjęcia dzieci z rodzinami oraz wspólne całej rodziny, np. z ostatnich Świąt można opatrzyć odpowiednimi komentarzami i clipartami, a dodatkowo samemu wybrać tło oraz ramki. Jeśli nie macie czasu lub zdolności ?, to z powodzeniem możecie skorzystać z gotowego wzoru, a kreator sam wypełni fotoksiążkę zdjęciami.

Zdjęcia najbliższych

Jeśli Wasza rodzina nie jest na tyle duża, aby przygotować fotoksiążkę, to przygotujcie kolaż z… obrazów. Z pewnością znajdziecie kilka zdjęć dziadków lub Waszych, które będą pięknie prezentować się na ścianie. Możecie wykorzystać kilka oddzielnych, mniejszych obrazów, które podarujecie dziadkom, lub jeden większy, składający się z różnych zdjęć. Z pewnością taka mozaika będzie pięknie wyglądać na ścianie, a dziadkowie nie będą mogli narzekać, że niepotrzebne robiliście im prezent ?

Wspólnie spędzony czas

Pamiętajcie jednak, że żaden, nawet najbardziej sentymentalny podarunek nie dorówna wspólnie spędzonemu czasowi. Jeśli nie macie kiedy przygotować uroczystego obiadu, to zaproście dziadków na kawę lub sami ich odwiedźcie z kawałkiem ciasta. Z pewnością ich radość będzie nie do opisania ?

Więcej inspiracji na podarunki z okazji Dnia Babci i Dziadka znajdziecie tutaj  oraz na stronie EmpikFoto.

Udostępnij:

Zostaw komentarz