Pomysły na prezent

Fotoksiążka szkolna – pomysł na prezent na zakończenie szkoły

fotoksiążka szkolna

Wspomnienia ze szkolnych lat to jedne z tych, do których wraca się nawet po wielu lat. Pamiętasz swój pierwszy dzień w podstawówce? To, kto był Twoim towarzyszem w ławce? Kim była Twoja szkolna miłość? Takie wyjątkowe migawki z życia uczniowskiego warto utrwalić. Dlatego jednym z pomysłów, po które sięga coraz więcej szkół i klas, są fotoksiążki szkolne. Zobacz, jak je stworzyć i dlaczego warto!

Szkolna kronika w formie fotoksiążki – czym dokładnie jest?

Kroniki szkolne tworzy się od lat. Dawniej były to zwykłe albumy fotograficzne, do których ręcznie wklejało się zdjęcia uczniów lub całych klas, wraz z podpisami. Jednak dziś takie roczniki mogą przybrać znacznie ciekawszą formę – fotoksiążki.

Czym fotoksiążka szkolna różni się od zwykłego albumu? Tym, że projektując ją, można puścić wodze fantazji i w krótkim czasie przygotować tom, który poza fotografiami będzie zawierał też związane z nimi historie. Poza tym ta forma publikacji:

  • daje szerokie pole do popisu w kwestii projektowania układu każdej ze stron – zdjęcia można np. układać w kolaże, łączyć je ze sobą, dodawać do nich cliparty i inne elementy. To one sprawiają, że kronika „ożywa” i z dość oficjalnego dokumentu staje się pamiątką pełną emocji dla nauczycieli i uczniów;
  • pozwala wybrać również okładkę – nie musi być szara i nudna. W zamian może się na niej pojawić zabawna fotografia z życia szkoły i atrakcyjny tytuł;
  • wygląda jak „prawdziwa” książka – można zamówić wersję wydrukowaną na wysokiej jakości papierze, który zapewnia niesamowicie żywe i wyraziste kolory.
fotoksiążka szkolna

Oferta Empik Foto dla szkół to nie tylko fotoksiążki szkolne, ale także między innymi puzzle, kubki i zeszyty personalizowane. Sprawdź nasze wszystkie propozycje prezentów szkolnych.

Jakie zdjęcia umieścić w fotoksiążce szkolnej?

Dobry pomysł to pierwszy krok do tego, aby zaprojektować fotoksiążkę szkolną na zakończenie roku. Koncepcji, po które możesz sięgnąć, jest mnóstwo! Spójrz na kilka poniższych przykładów.

  1. Fotoksiążka – rocznik szkolny. Można w niej umieścić zdjęcia wszystkich klas i uczniów, którzy uczęszczali do placówki od ostatniego września do czerwca. Nie tylko te oficjalne, wykonywane przez profesjonalnego fotografa! Warto poświęcić choć kilka stron na kolaż zabawnych zdjęć, które wniosą do pamiątki nieco życia!
  2. Kronika klasowa – to w klasie uczniowie są ze sobą najbardziej zżyci. Przebywają ze sobą nie tylko na lekcjach, ale także po ich zakończeniu: na wycieczkach szkolnych, ale i podczas spotkań towarzyskich. Dlatego dobrym pomysłem jest zebranie najciekawszych wspomnień klasowych z całego roku szkolnego na kartach jednej fotoksiążce, np. 20-30- stronicowej. To również dobre miejsce, aby umieścić śmieszne anegdoty czy powiedzonka nauczycieli.
  3. Książka tematyczna – na przykład tylko ze zdjęciami ze szkolnych/klasowych imprez, z wycieczek, z codziennego życia klasy/szkoły, z samymi zabawnymi fotografiami… Wszystko zależy od kreatywności!

fotoksiążka szkolna

Jak zaprojektować szkolny rocznik w formie fotoksiążki?

Masz już motyw przewodni fotoksiążki na koniec roku szkolnego? Świetnie! Teraz wystarczy ją zaprojektować. Z Empik Foto to naprawdę proste! Jak to zrobić?

  1. Zbierz zdjęcia, które chcesz umieścić w tej wyjątkowej publikacji i prześlij do aplikacji Empik Foto lub przez naszą stronę internetową.
  2. Wybierz format fotoksiążki, który najbardziej Ci odpowiada (najpopularniejszy to 20 x 30 cm), typ papieru, a także określ liczbę stronę.
  3. Przejdź do projektowania. W intuicyjny sposób dodawaj zdjęcia, układaj je, twórz kolaże, dopisuj teksty, dekoruj całość Clip Artami – dokładnie tak, jak chcesz. Możesz też skorzystać z jednego z gotowych szablonów – np. kroniki szkolnej, podziękowań dla nauczyciela czy pamiątki absolwenta.
  4. Kiedy projekt fotoksiążki będzie już gotowy, określ, ilu egzemplarzy potrzebujesz. Warto zamówić je w większej ilości – tak, aby taką kronikę dostali np. wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Resztą zajmie się ekipa Empik Foto. Przełożymy Twój pomysł na papier (dosłownie!) i prześlemy pod wskazany adres. To prostsze niż myślisz!

Udostępnij: