PORADNIKI

Gdzie wywołać zdjęcia przez Internet?

gdzie wywołać zdjęcia przez internet

Na co dzień – dzięki zaawansowanym aparatom w smartfonach, które od jakiegoś czasu towarzyszą nam na każdym kroku.  Robimy mnóstwo świetnych zdjęć. Paradoksalnie jednak niewiele z nich zostaje z nami na dłużej niż kilka lat: niektóre tracimy bezpowrotnie w wyniku awarii sprzętu, inne zdarza nam się usunąć jednym nieostrożnym kliknięciem…

Nic więc dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na powrót do tradycyjnych, analogowych fotografii – tym bardziej że można je wywołać w doskonałej jakości, nie wychodząc z domu. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wywołać zdjęcia przez Internet, mamy dla ciebie odpowiedź!

Gdzie najlepiej wywołać zdjęcia przez Internet?

Być może jedną z przyczyn, dla których większość z nas przestała wywoływać zdjęcia, było przekonanie, że czynność ta jest czasochłonna i wymaga od nas wiele wysiłku. Dawniej analogowe klisze trzeba było osobiście zanieść do wybranego salonu fotograficznego, a kilka dni później stawić się w nim ponownie po gotowe odbitki. Cóż – czas uświadomić sobie, że dziś wywoływanie zdjęć nie wymaga nawet wstawania z kanapy.

Zastanawiasz się, gdzie wywołać zdjęcia przez Internet? Jeśli zależy ci na wysokiej jakości usługi połączonej z szybkim czasem jej wykonania, to dobrze trafiłeś. W Empik Foto, czyli największym internetowym laboratorium fotograficznym w Polsce, tylko w 2019 roku zrealizowaliśmy niemal 100 mln odbitek. Nasi klienci składają zamówienia za pośrednictwem naszej strony internetowej empikfoto.pl lub aplikacji mobilnej. Odbitki wysokiej jakości docierają przesyłką kurierską. Można je także odebrać w dowolnym salonie Empik, placówce Poczty Polskiej albo Żabce, jeśli taki wariant bardziej ci odpowiada.

Korzystając z naszych usług, masz do wyboru kilkanaście różnych formatów zdjęć (od zdjęć do dokumentów po duże odbitki cyfrowe 30×45 cm). Kilka specjalistycznych rodzajów papieru fotograficznego, które pozwolą ci uzyskać optymalny efekt dostosowany do twoich potrzeb. Na etapie składania zamówienia możesz też odpowiednio wykadrować swoje zdjęcia, a także dodać do nich filtry lub eleganckie ramki.

zdjęcia kolaż

Po co właściwie wywoływać zdjęcia?

Jeszcze kilkanaście lat temu odpowiedź na to pytanie była zupełnie oczywista. Choćby po to, by móc zobaczyć je w całej okazałości. Zamknięte w kliszach negatywy zdjęć nie dawały się przecież podejrzeć tak łatwo, jak dzisiejsze smartfonowe kadry. Nadal istnieje co najmniej kilka innych ważnych powodów, dla których warto pokusić się o analogowy egzemplarz swoich fotografii:

  • Możesz wreszcie zacząć własny rozdział w prowadzonym od dekad rodzinnym albumie. W przeciwieństwie do dość ulotnych danych cyfrowych tradycyjne zdjęcia przetrwają niejedno. Zastanów się – jak wiele fotograficznych pamiątek z wakacji, imprez i rodzinnych spotkań straciłaś już? Czasami niefortunnie zgubiłaś gdzieś telefon, albo kiedy zepsuł ci się komputer, a nie zapisałaś ich w żadnym innym miejscu? Zdjęcia w formie analogowej, przechowywane w albumach, są dużo trwalsze. Nie zagrażają im żadne nieprzewidziane problemy ze sprzętem.
  • Platformy społecznościowe coraz bardziej się komercjalizują. Udostępnianie zdjęć na Facebooku czy Instagramie nie jest dziś już tak szczere i spontaniczne jak kiedyś. Wywoływanie zdjęć i umieszczanie ich w albumach wynika zaś z naturalnej potrzeby kolekcjonowania wspomnień i dzielenia się nimi z najbliższymi. Warto więc wracać do tego zwyczaju, stawiając na autentyczność i traktując zdjęcia jako cenną, unikatową pamiątkę o kameralnym charakterze.
  • Po trzecie, wywołane zdjęcia oprawione w ramki to najpiękniejsza i najbardziej unikatowa domowa dekoracja, jaką można sobie wymarzyć. To one sprawiają, że całe wnętrze nabiera niesamowitego, osobistego charakteru – staje się cieplejsze, bardziej przytulne i bardziej „nasze”. Spoglądanie mimochodem na zdjęcia z bliskimi, których z różnych powodów nie widujemy na co dzień, bez wątpienia dodaje nam sił i energii. To dlatego wiele osób tworzy swoje „szczęśliwe tablice”, przypinając do nich regularnie kolejne fotografie ze spotkań z przyjaciółmi i rodzinnych.

fotograf z aparatem

Dobrym zwyczajem wydaje się wywoływanie zdjęć np. co miesiąc. Regularne poszerzanie i uzupełnianie rodzinnego archiwum fotograficznego daje ogromną satysfakcję. Okazuje się niezwykle relaksujące – szczególnie jeśli robi się to z ukochanymi osobami. Wywołując zdjęcia, warto też eksperymentować i bawić się nowymi formatami, filtrami czy teksturą zdjęć. Warto zmienić sposób, w jaki prezentujemy je w albumach. Dzięki temu nasze kolekcje będą dużo bardziej oryginalne, a przez to po prostu ciekawsze.

Udostępnij: