PORADNIKI

Jak ozdobić butelkę wina na prezent w niebanalny sposób?

W zaproszeniach na ślub wręczanych gościom młode pary coraz częściej proszą o to, aby zamiast kwiatów podarować im w tym wyjątkowym dniu butelkę dobrego wina. Warto w takim przypadku spersonalizować prezent i ozdobić tak, by zrobił na nowożeńcach wrażenie i zapadł im w pamięć. Jak ozdobić butelkę wina prezent? Oto kila podpowiedzi.

 

Jak zapakować butelkę wina na ślub?

 

Nie ma jednego prawidłowego przepisu na to, jak zapakować wino na wesele. Istnieje wiele sposobów – od tradycyjnych, po te niekonwencjonalne, a czasem nawet ekstrawaganckie. Zacznijmy od tych tradycyjnych metod. Wręczając młodej parze wino, można skorzystać ze specjalnych ozdobnych torebek na alkohol. To klasyczne rozwiązanie sprawdzi się w przypadku osób, które nie mają już czasu bądź pomysłu na bardziej wymyślne opakowanie. Bardziej ekologiczną wersją będą bawełniane woreczki na butelkę. Tak opakowane wino prezentuje się pięknie i niebanalnie, a woreczek można później ponownie wykorzystać. Zamiast tradycyjnej torebki warto także wykorzystać tuby na wino.

 

Jak kreatywnie zapakować wino na prezent?

 

Para młoda z pewnością ucieszy się bardziej, jeśli wręczymy im podarunek w niebanalnej oprawie. Idealnym sposobem na wywołanie efektu WOW jest umieszczenie alkoholu w specjalnej skrzynce wykonanej z wysokiej jakości drewna. Na nowożeńcach tego rodzaju upominek zrobi jeszcze większe wrażenie, kiedy opakowanie zostanie przygotowane specjalnie dla nich. Krótkie życzenia, zdjęcie narzeczonych z wakacji, a może imiona młodych? Na skrzynce mogą pojawić się właśnie takie elementy, jeśli tylko skorzystamy z opcji spersonalizowania jej na stronie Empik Foto!

 

Drewniana skrzynia bądź wiklinowy kosz – idealny zestaw na romantyczny wieczór!

 

Samo wino to dla Ciebie za mało i chcesz wręczyć młodym nieco większy podarunek? I na to mamy radę! Butelkę wina, dwa kieliszki i korkociąg można również zapakować do większej drewnianej skrzyni, na której zapiszemy datę ślubu. Jeśli mamy zacięcie i zdolności plastyczne, to pudełko prezentowe tego rodzaju warto pomalować lub ozdobić – na przykład popularną techniką decoupage. Oryginalnie wyglądać będzie również starannie przyklejone na skrzyni zdjęcie młodej pary. Dno drewnianego boxu można wyłożyć płatkami róż. W ten sposób zwykła butelka wina staje się idealnym prezentem na romantyczny wieczór podczas miodowego miesiąca. Podobny pomysł na opakowanie butelki wina prezent to wykorzystanie pięknego wiklinowego kosza. Taki zestaw można dodatkowo wzbogacić, dodając do skrzyni bądź kosza zapachowe świeczki, czekoladki lub aromatyczne kule do kąpieli.

 

Wino na prezent – nie pozostań obojętny wobec butelki!

 

Kiedy wiemy już, jak zapakować wino na prezent, zostaje nam jeszcze kwestia ozdobienia samej butelki. Czy można coś zrobić ze zwykłą z pozoru butelką wina, aby wzbudziła zachwyt nowożeńców? Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko użyć wyobraźni. Jedną z ciekawych opcji jest wykorzystanie zdjęcia i stworzenie własnej etykiety na szklane opakowanie. Zajrzyj na naszą stronę  i zapoznaj się z szablonami naklejek, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Wystarczy tylko uzupełnić wybrany wzór o fotografię i gotowe! Jakie zdjęcie na wino dla nowożeńców sprawdzi się najlepiej? Na pewno ucieszą się, widząc na podarunku swoje wizerunki. Zdjęcie z pierwszej wspólnej wycieczki zakochanych, imprezy karnawałowej, wspominanej z sentymentem parapetówki, jak i te wykonane zaraz po zaręczynach – opcji jest naprawdę wiele! Przejrzyj wszystkie dostępne fotografie i wybierz tę, która Ci się najbardziej spodoba. Jeśli nie jest Ci łatwo podjąć decyzję, mamy na to radę. Możesz zamówić u nas też 2 lub 4 naklejki i również wykorzystać je specjalnie na tę okazję – szybko nakleisz je nie tylko na butelkę, ale i chociażby na pudełko prezentowe czy kopertę, w której umieściłeś kartę z życzeniami .

.

 

Przystrój butelkę wina samodzielnie zrobionym opakowaniem!

 

Kierujesz się dewizą, że do odważnych świat należy, a do tego masz nieco talentu do ozdabiania i dekorowania podarunków? Jeśli tak, możesz też wypróbować opcję stworzenie fantazyjnego „ubrania” dla zakupionego alkoholu. Wyposaż się w papier do pakowania i dwie butelki wina, dzięki czemu stworzysz samodzielnie postaci pary młodej. Jedną butelkę zawiniętą papierem ozdób białymi koronkami, kokardkami oraz elementami przypominającymi suknię ślubną. Możesz także użyć koralików, które przykleisz do butelki lub papieru za pomocą kleju na gorąco. Na drugiej narysuj czarnym flamastrem krawat bądź gustowną muchę. Butelki podpisz imionami pary młodej. Warto w takiej sytuacji wybrać dwa różne wina, na przykład jedno słodkie, drugie wytrawne. Wystarczy kilka chwil i odrobina kreatywności, a wyjątkowy prezent ślubny jest już gotowy!

 

Jeśli wiemy, że nowożeńcy to smakosze dobrych trunków, możemy podarować im wino razem ze stojakiem na butelki. Dostępne są różne ich warianty: eleganckie metalowe stojaki bądź ekologiczne drewniane. Taki prezent na pewno zostanie doceniony. Może będzie stanowić zaczątek wspaniałej kolekcji win pary młodej?

Udostępnij:

Zostaw komentarz