INSPIRACJE

Scrapbooking – z czym to się je?

scrapbooking - co to jest

Jeżeli masz duszę artysty i lubisz kreatywne działania, scrapbooking powinien przypaść Ci do gustu. Czego potrzebujesz, aby zacząć tę fantastyczną przygodę i jak właściwie to zrobić? Poznaj podstawowe informacje dotyczące scrapbookingu i zainspiruj się!

Czym jest scrapbooking?

Słysząc słowo scrapbook pochodzące z języka angielskiego, kojarzymy je z książką pełną wycinków. Prawidłowo! Scrapbooking to nic innego jak metoda tworzenia wyjątkowych albumów ze zdjęciami poprzez ich zdobienie różnego rodzaju kreatywnymi dodatkami. Nie są to zwyczajne albumy – w zależności od zamysłu, dostępnych produktów i wizji artystycznej możesz stworzyć prawdziwe dzieło sztuki! Możesz wykańczać brzegi stron ozdobnymi taśmami, przyklejać naklejki bądź inne elementy na rogi fotografii, tworzyć kompozycje z papierowych ozdób na środku stron bądź zdobić je tzw. hand letteringiem… Ręczne tworzenie kartek okolicznościowych, zaproszeń czy pudełek również jest formą scrapbookingu.

scrapbooking-co-to

Co jest potrzebne do scrapbookingu?

Elementem niezbędnym do rozpoczęcia przygody ze scrapbookingiem jest baza w postaci specjalnego albumu – w tym przypadku mamy do czynienia z innym niż tradycyjny rodzajem papieru. Albumy do scrapbookingu posiadają sztywne, gładkie kartki, do których łatwo jest przyklejać ozdobne elementy, zwykle także łączone są spiralą. W ofercie Empik Foto znajdziesz je w wielu różnych wersjach okładek. Kolejnymi produktami, których nie może zabraknąć podczas zdobienia albumów, są nożyczki bądź gilotyna, dziurkacz, taśmy oraz kleje. Nie trzeba również dodawać, że potrzebne są zdjęcia, a do ich ozdobienia – wszelkiego typu markery, cienkopisy, tasiemki, koronki, guziki, naklejki, tekturowe wycinanki… Do efektywnego ozdobienia scrapbooka przydadzą się również kolorowe papiery w różne wzory, np. w kropki czy paski. Dobór dodatków do dekoracji albumu zależy wyłącznie od Ciebie! Ważne, aby były one różnorodne, kolorowe i zgodne z Twoim gustem.

Jak zacząć scrapbooking?

Aby scrapbooking sprawiał prawdziwą przyjemność, warto przejrzeć w Internecie przykładowe strony albumów w celu zainspirowania się. Możesz również poczytać o różnych metodach scrapbookingu – wypróbuj każdą z nich, aby wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Początkowo tworzenie scrapbooka może się wydawać skomplikowane, a Ty możesz nie wiedzieć od czego zacząć. Z czasem jednak zauważysz, że nawet strony albumu powstające całkowicie spontanicznie mogą być naprawdę niezwykłe. Pamiętaj, aby do nikogo się nie porównywać – każdy z nas ma inny gust i tworzy swój album według własnych upodobań. Nie zniechęcaj się, jeżeli pierwsze strony nie będą wyglądać tak, jak sobie je wyobrażałeś. Po jakimś czasie nabierzesz wprawy i każde kolejne wykonanie będzie jeszcze ciekawsze! Próbuj, wycinaj, przyklejaj i ciesz się nowym zajęciem – to naprawdę niepowtarzalne hobby, które może przynieść wiele radości!

Scrapbooking to kreatywne zajęcie, które z pewnością porwie Cię na długie godziny. Spróbuj swoich sił w zdobieniu albumów, a być może odkryjesz swój ukryty talent i nową pasję!

Udostępnij: