PORADNIKI

Jak zaprojektować zaproszenia ze zdjęciem?

zaproszenia ze zdjęciem

Wraz z ciepłymi miesiącami roku nadchodzi sezon rodzinnych uroczystości, spotkań i wydarzeń. Chcąc świętować ważne chwile z bliskimi, decydujemy się na organizację ślubów, chrzcin, komunii czy urodzin. W końcu ostatecznie, szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży, gdy się ją dzieli. Dlatego właśnie na tych ważnych w naszym życiu uroczystościach nie może zabraknąć ludzi, którzy wspierają nas na co dzień – nawet, jeśli czasem z bardzo daleka lub bardzo po cichu. Zadbaj więc o to, by zaprosić ich na wydarzenie w dobrym stylu. Pomóc Ci w tym mogą… spersonalizowane zaproszenie ze zdjęciem.

Jakie zdjęcie wybrać do zaproszenia ze zdjęciem?

Odpowiednia fotografia w tym przypadku będzie odgrywać kluczową rolę. To właśnie zdjęcie będzie nadawać klimatu projektowi, wyrazi to, co chcecie przekazać i doda emocjonalnego charakteru zaproszeniu. Dlatego poza dobrą jakością zdjęcia (należy zadbać by mieściło się w minimalnych wymaganiach edytora, było odpowiednio jasne i wyraźne), warto przemyśleć, co właściwie ma ono przekazywać. Najpiękniejsze fotografie to te, które wyrażają emocje – tak więc zaproszenia na chrzest ze zdjęciem będą zawierały roześmianą buzię maluszka, te urodzinowe mogą pokazać Twoje wspomnienia z dzieciństwa, a te ślubne – Waszą płomienną miłość. Ważne jest, by zdjęcie pokazywało autentyczną radość, miłość i szczęście i także Wam kojarzyło się najlepiej, jak się da.

Personalizowane zaproszenia na urodziny, chrzest czy ślub. Jak je zaprojektować?

Zanim przystąpisz do pracy kreatywnej, czyli tworzenia samego projektu, musisz przemyśleć następujące kwestie:

 • Format i rozmiar zaproszenia,
 • Kolorystyka i klimat,
 • Układ i ogólny zarys projektu.

Pracę rozpocznij od pochylenia się nad formatem. Najchętniej wybierany jest format 10x15cm, czyli klasyczny, pocztówkowy wygląd w pionie. Na popularności zaś w ostatnim czasie zyskuje także pozioma wersja o tych samych wymiarach, lub nieco wydłużonej szerokości – czyli w rozmiarze 20x10cm. To ważny krok, gdyż format nieco „wymusi” pewne możliwości kompozycyjne i zupełnie inaczej będzie rozkładał na nim tekst, niż na tradycyjnej wersji.

Następnie czeka Cię wybór charakteru i wiodącej kolorystyki. Wiele motywów dostępnych na Empik Foto znacznie ułatwia ten wybór – liczne kolekcje (botaniczna, z elementami lastryko, kwiatowa, glamour czy boho) pomagają w wizualizacji swojego pomysłu na zaproszenia ze zdjęciem i oferują gotowe rozwiązania, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Szablony Empik Foto to piękne prace grafików, które pomogą Ci wyrazić radość towarzyszącą nadchodzącej uroczystości i wprowadzą gości w jej estetykę.

Personalizacja projektu Twojego zaproszenia ze zdjęciem

Dodatki i ozdoby, takie jak cliparty, ramki, naklejki, czy teksty mogą dodać zaproszeniu personalnego charakteru i uatrakcyjnić jego wygląd. Ważne jest, aby te elementy były spójne i tworzyły ze zdjęciem harmonijną całość. Edycja jest bardzo prosta, a zaawansowany edytor Empik Foto łatwy i intuicyjny w obsłudze. Przeciągaj i dodawaj graficzne elementy, modyfikuj wielkość zdjęcia czy jego umieszczenie w dedykowanych ramkach i koryguj kolory tak, by były zgodne z Twoją wizją, kolorystyką i tematyką uroczystości. Nie zapomnij, by regularnie zapisywać projekt podczas tworzenia. Na koncie możesz przechowywać projekt nawet przez kilka miesięcy, więc jeśli dziś brakuje Ci weny – wróć do niego jutro!

Aby zainspirować się do stworzenia własnych zaproszeń, warto także przejrzeć przykłady i galerie dostępne online. Przykłady zaprojektowanych zaproszeń ze zdjęciami na różne okazje mogą pomóc w znalezieniu odpowiedniego stylu i układu.

O czym pamiętać tworząc zaproszenia ze zdjęciem?

Aby nie pominąć żadnego ważnego szczegółu, skorzystaj z poniższej ściągi niezbędnych elementów każdego zaproszenia: 

 • Kto zaprasza?
 • Kogo zaprasza?
 • Na co zaprasza?
 • Z jakiej okazji zaprasza?
 • Kiedy odbędzie się uroczystość?
 • Gdzie będziemy świętować?

Dodatkowo, mogą pojawić się punkty dodatkowe, takie jak: 

 • Specjalne życzenia organizatora (dla przykładu, często Pary Młode decydują się zamiast prezentów poprosić gości o wpłaty na schronisko dla zwierząt, czy wsparcie konkretnej akcji charytatywnej),
 • Sugerowany dress code, czyli wskazówki dotyczące ubioru,
 • Prośba o potwierdzenie obecności,
 • Słowa zachęty do udziału.

Nie zapomnij o zwrotach grzecznościowych! W zaproszeniu zazwyczaj zwracamy się do naszego adresata wielką literą („Ci, Ciebie, Was”) oraz odnosimy się do każdego zaproszonego gościa z szacunkiem. To nie moment na uszczypliwości!

Podsumowując, zaprojektowanie zaproszeń ze zdjęciem to proces, który wymaga uwagi i kreatywności. Wybór odpowiedniego zdjęcia, zaplanowanie kompozycji, dodanie personalnych akcentów oraz wykorzystanie odpowiednich narzędzi i oprogramowania to kluczowe kroki do stworzenia pięknego i unikalnego zaproszenia na komunię ze zdjęciem. A personalizowane zaproszenia na urodziny bez wątpienia zaskoczą Twoich gości pomysłowością i osobistym charakterem.

Udostępnij: