INSPIRACJE

Niedrogie prezenty dla współpracowników, czyli co kupić na firmowe mikołajki

Firmowe wigilie to czas, kiedy możemy się spotkać z naszymi koleżankami oraz kolegami z pracy i nie rozmawiać już o sprawach służbowych, a skupić się na wspólnym świętowaniu. Często też obdarowujemy się drobnymi upominkami – kupujemy wspólny prezent dla zarządu lub wszyscy uczestniczymy w świątecznym losowaniu. Jednak wybranie odpowiedniego podarunku nie zawsze jest łatwym zadaniem. Na jakie prezenty dla współpracowników warto postawić?

Na co dzień spędzamy ze sobą dużo czasu, jednak jak przychodzi do wyboru prezentu, to okazuje się, że nie mamy pojęcia, co będzie odpowiednim podarunkiem dla koleżanki czy kolegi z pracy. Może się również zdarzyć, że zupełnie nie znamy osoby, którą wylosowaliśmy. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze odgórne ograniczenie budżetowe – upominki nie mają być drogie i zmieścić się w kwocie 20-30 złotych. Co więc sprawić współpracownikom? To zależy… od ich charakteru?

Pan żartowniś 

Zawsze uśmiechnięty i z „dyżurnymi” kawałami na każdą okazję w gotowości? To z pewnością typ żartownisia. Prezent dla takiej osoby powinien odzwierciedlać jej poczucie humoru – tutaj możecie sobie pozwolić np. na koszulkę ze zdjęciem lub zabawnym napisem czy poduszkę „na drzemkę w pracy”. Wspomniane prezenty przygotujecie na stronie Empik Foto w promocyjnej cenie, więc podarunek nie tylko będzie praktyczny i z poczuciem humoru, ale również zmieści się w założonym budżecie.  

Doskonale zorganizowana

Jeśli wylosowaliście koleżankę, która zawsze ma wszystko idealnie zaplanowane, na jej biurku panuje nieskazitelny porządek, a przy skomplikowanych projektach zawsze jest wyznaczana na osobę pilnującą terminów, to prezent sam się nasuwa na myśl. Musi być to kalendarz! Warto jednak również i ten upominek odpowiednio spersonalizować. Każdy miesiąc możecie ozdobić zdjęciem, wybraną grafiką czy cytatem. Kalendarz biurkowy czy ścienny będzie z pewnością doskonałą pomocą przy pilnowaniu licznych terminów. Już na etapie projektowania możecie zaznaczyć w nim najważniejsze daty, np. zakończenie okresu rozliczeniowego czy datę wyjazdu integracyjnego ?

Miłośnik kawy 

Wylosowaliście kolegę, którego najczęściej widujecie przy ekspresie do kawy? A może koleżankę, która co rano zaprasza Was na wspólną herbatę i szybkie ploteczki? Dla jednej i drugiej osoby prezentem idealnym będzie kubek w zestawie z ulubioną kawą lub herbatą. Taki prezent z własną grafiką, zdjęciem czy napisem (np. „Poranna kawa i ploteczki”) zaprojektujecie już od 15,99 zł. Nie ma się nad czym zastanawiać!

Nieznajomy

Często zdarza się, szczególnie w większych firmach, że nie znacie wylosowanej osoby. Prezent powinien być więc w miarę uniwersalny, jednak nadal możecie pokusić się o personalizację, która z pewnością będzie miłą niespodzianką dla obdarowywanego. Na co możecie postawić? Jednym z pomysłów jest personalizowany zeszyt. Możecie sami zaprojektować okładkę (np. „Zapiski Karoliny”) lub podpytać znajomych, czy wylosowana koleżanka nie planuje wymarzonej podróży lub uwielbia gotować – wtedy „Dziennik podróży” lub „Przepiśnik Karoliny” będzie strzałem w dziesiątkę! 

Jeśli natomiast jeszcze zastanawiacie się nad prezentami dla rodziny, to kilka inspiracji znajdziecie tutaj. Wszystkie propozycje prezentowe znajdziecie na stronie Empik Foto.

Udostępnij:

Zostaw komentarz