Ślub i Wesele

Pomysły na oryginalne podziękowania dla rodziców na weselu

„Cudownych rodziców mam” – to przebój Urszuli Sipińskiej, który osiągnął szczyt popularności dopiero wtedy, gdy na weselach upowszechnił się zwyczaj dziękowania rodzicom za miłość i trud wychowania nowożeńców. Jednak wiele par szuka bardziej oryginalnych sposobów na wyrażenie szacunku rodzicom w czasie wesela. I choć nie zabraknie tych, którzy powiedzą, że sposób podziękowania zależy od zasobności portfela, to trudno nie zgodzić się z innymi, którzy przedkładają sentymentalną wartość podarunków nad tę materialną. Sprawdźcie, co my proponujemy.

Dziś wesela przebiegają według dokładne ułożonego scenariusza, w którym z pewnością zaplanowano powitanie młodej pary, wystąpienia świadków, oczepiny oraz podziękowania dla rodziców. Formę tych podziękowań powinniście głęboko przemyśleć, bo nie każda będzie podobać się rodzicom. Niektóre mamy nie lubią występować przed większą liczbą osób. Ojcowie krępują się tańczyć na oczach wielu ludzi. Bywają też okoliczności dodatkowo komplikujące ten punkt programu, chociażby wówczas, gdy rodzice młodych małżonków są rozwiedzeni. Zatem formę podziękowań trzeba określić indywidualnie, w zależności od okoliczności. Ten punkt programu powinien być zaplanowany mniej więcej na godzinę 21-22, bo niektórzy goście opuszczają wesele około północy, a więc podziękowania po tradycyjnych oczepinach nie spełniłyby już swojego zadania.

wesele

Fotoksiążka… czyli wzruszenia na lata

Sentymentalne prezenty mają znacznie dłuższy żywot od tych materialnych. Fotoksiążka to prezent, który zapewni każdej mamie i tacie moc wzruszeń za każdym razem, gdy zatęsknią za wami. Przekonacie się, że rodzice zawsze będą mieli pod ręką ten album. Nie potrzebujecie poświęcić zbyt wiele czasu ani wysiłku, by znaleźć kilku zdjęć z waszego wspólnego życia z rodzicami. Nasze gotowe szablony fotoksiążek umożliwią wam stworzenie własnego albumu w ciągu kilku chwil, a gotowe fotoksiążki wręczycie swoim rodzicom na przyjęciu weselnym. Każdy z rodziców może otrzymać inny album, taki w którym obok was będzie głównym bohaterem. Takie pamiątkowe albumy to świetne podziękowania dla rodziców na weselu, bo w czasie uroczystości nie wymagają od nich przemówień, tańców i innych aktywności, które mogłyby ich krępować, a pozwolą nadać realną formę wspomnieniom przez następne lata.

Krótki seans filmowy

Zamiast patetycznych przemówień, oklepanych tańców, spróbujcie nakręcić własny filmik. Będzie on pewną kompilacją milowych wydarzeń i śmiesznych momentów z waszego rodzinnego życia. Najważniejsze jest stworzenie dobrego scenariusza, który nie powinien powielać nieco już nudnych, internetowych standardów. W filmie warto wykorzystać fragmenty wcześniej nakręconych filmików, ciekawe zdjęcia lub interesująco zaaranżowane scenki. Tak możecie podziękować rodzicom w sposób bardziej osobisty. Za piękne warkocze zaplecione w pierwszym dniu szkoły, za wspaniały tort na „osiemnastkę” czy też za cudowne wakacje w Rzymie. To znacznie milsza forma podziękowań niż wypowiedź na temat „trudu wychowania”. Taki film ma szanse stać się hitem rodzinnym, będzie nie tylko znajdzie miejsce na dysku komputera rodziców. Niech krąży wśród cioć, wujków i nawet dziadków. Uwierzcie, to wspaniałe podziękowanie dla rodziców na ślubie i nie tylko.

Sesja zdjęciowa i fotoplakat

Wszyscy lubimy otaczać się wspomnieniami zamkniętymi w kadrze. Na ścianach i przeróżnych półkach w naszych mieszkaniach dumnie prezentują się zdjęcia najbliższych lub te z ciekawych wydarzeń czy podróży, które przeżyliśmy. Podziękowanie rodzicom na ślubie może zatem przybrać rzeczową formę, jaką jest klimatyczny fotoplakat. Jako przyszła młoda para zaproście rodziców na profesjonalną sesję zdjęciową. Fotografia zrobiona w studyjnych warunkach najlepiej wyeksponuje więzi, które łączą was z rodzicami, oraz ciepłe uczucia, którymi się darzycie. Z najlepszych ujęć warto stworzyć fotoplakaty, które chętnie dla was przygotujemy. Możecie wybrać odpowiadającą wam formę wydruku. Fotoplakaty na papierze kredowym lub fotograficznym wymagają oprawy. Natomiast te na specjalnej piance o grubości 5 mm można od razu wieszać na ścianie lub stawiać na półkach. Takie podziękowania dla rodziców na weselu z pewnością ich ucieszą, a tak piękne wspólne fotografie będą zawsze źródłem ciepłych wspomnień.

podziekowania-slubne-dla-rodzicow

Udostępnij: