LIFESTYLEPORADNIKI

Plakaty ze zdjęciem – zadbaj o przestrzeń swoją i swoich bliskich

Plakaty ze zdjęciem

Sposób, w jaki urządzona jest otaczająca Cię przestrzeń, ma ogromny wpływ na samopoczucie – zarówno Twoje, jak i Twoich najbliższych. Dlatego warto ją wypełniać elementami wzbudzającymi pozytywne emocje. W tej roli dobrze sprawdzi się prosta dekoracja, w której drzemie ogromna moc. Zobacz, jak możesz wykorzystać plakaty ze zdjęciem przy aranżacji wnętrz w domu lub jako prezent.

Plakaty kojarzą Ci się głównie ze słupami ogłoszeniowymi albo kinami? To dobry kierunek myślenia, ale… nie jedyny. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy można zamówić plakaty z własnym zdjęciem, ta dekoracja zyskuje zupełnie nowy wymiar. Niedroga, a zarazem bardzo stylowa. Świetnie sprawdzi się zawieszona w kuchni, salonie, dziecięcej sypialni czy przedpokoju. Jeśli odpowiednio wybierzesz zdjęcie (lub zdjęcia!) i napis, dostarczysz całej rodzinie powodów do uśmiechu na co dzień.

Stwórz plakat ze zdjęciem, który ożywi Twoją przestrzeń

Plakaty z własnym zdjęciem zostawiają Ci bardzo szerokie pole do popisu. To Ty odpowiadasz za zaprojektowanie tej dekoracji od A do Z. Dlatego decydujesz o tym, jaki przekaz będzie towarzyszył Twoim najbliższym każdego dnia.

Co może więc trafić na taki plakat? Stwórz na przykład:

 • Kolaż zabawnych, rodzinnych zdjęć, które będą przypominały o najszczęśliwszych chwilach z Waszego życia – wykorzystaj do tego szablon z ramkami i dodaj śmieszny napis typu: „Całe życie z wariatami!”, a Twój salon czy przedpokój nabierze więcej życia!
 • Plakat ze zdjęciem najmłodszego członka rodziny otoczonym przez słowa, które najczęściej wypowiadał – Twoje dziecko na pewno ma jakieś zabawne powiedzonka, które warto uwiecznić!
 • Romantyczny plakat ze zdjęciem, na którym znajdujesz się z ukochaną osobą – może warto je wzbogacić o stylową ramkę i np. datę Waszego ślubu lub zaręczyn?
 • Plakat w filmowym stylu – np. inspirowany kultowymi serialami czy kinowymi blockbusterami.

Plakaty ze zdjęciem

Możliwości, które daje Ci aplikacja Empik Foto, jest mnóstwo. Właściwie jedyną rzeczą, która Cię ogranicza, jest Twoja wyobraźnia!

Jak zaprojektować idealny plakat ze zdjęciem krok po kroku?

Może Ci się wydawać, że zaprojektowanie plakatu ze zdjęciem wymaga specjalistycznego oprogramowania. Wcale jednak nie musisz być profesjonalnym grafikiem. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w naszym serwisie. Jeśli nawet nie jesteś komputerowym ekspertem, w krótkim czasie wyczarujesz projekt, który wywoła efekt „wow”!

1. Wybierz zdjęcie / zdjęcia

To, „najtrudniejszy” etap w całym procesie projektowania. Możesz się po prostu wahać, które ujęcie chcesz oglądać na co dzień. Ale nie martw się! Jeśli nie potrafisz się zdecydować:

 • zaprojektuj kolaż kilku zdjęć zamiast plakatu z jedną fotografią lub…
 • zamów kilka różnych plakatów – taka dekoracja może ozdobić kilka miejsc w Twoim domu!

Pamiętaj: zdjęcie możesz wgrać do aplikacji lub na stronie Empik Foto zarówno bezpośrednio z pamięci komputera czy smartfona, jak również ze swoich kont na portalach społecznościowych typu Facebook i Instagram.

Plakaty ze zdjęciem

2. Wybierz format i rozmiar plakatu

Do wyboru masz trzy formaty:

 • kwadrat – doskonale nadaje się, zwłaszcza gdy chcesz umieścić na plakacie portret na dużym zbliżeniu (np. samej twarzy dziecka) lub inne zdjęcie „makro” (na dużym przybliżeniu),
 • poziom – świetny, jeśli na plakat trafi zdjęcie pejzażu, panorama lub duża fotografia grupowa;
 • pion – odpowiedni do stworzenia portretu, plakatu w filmowym stylu czy rodzinnego drzewa genealogicznego.

Każdy z tych formatów jest dostępny w kilku rozmiarach – od 30×30 cm aż po 100×70 cm! Zastanów się, gdzie zawiśnie plakat. To najlepsza wskazówka do tego, na jaką wielkość dekoracji się zdecydować.

3. Wybierz materiał wykonania

Plakaty można stworzyć z trzech typów materiału:

 • papier fotograficzny – błyszczący i doskonale odzwierciedlający głębię oraz „soczystość” barw,
 • papier kredowy – daje bardziej matowy i stonowany, a zarazem wyrafinowany efekt; nie odbija światła,
 • pianka – jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto jej spód został pokryty warstwą samoprzylepną; możesz ją nakleić bezpośrednio na ścianę.

Plakaty ze zdjęciem

4. Stwórz projekt

Możesz skorzystać zarówno z edytora Empik Foto dostępnego na komputerze, jak z aplikacji mobilnej na smartfonie. Edytor Empik Foto (dostępny na komputerze) daje Ci możliwość wybrania szablonu plakatu, jak również wkomponowania dowolnej fotografii, dodania napisów, clip artów i wielu innych dekoracji. Daj się porwać twórczemu szałowi i pobaw się designem. W aplikacji Empik Foto nie znajdziesz tylu dodatkowych elementów. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą po prostu stworzyć klasyczny plakat ze zdjęcia i nie mają ochoty na dodatkowe edycje.

5. Potwierdź zamówienie

Kiedy wszystko będzie gotowe, wyślij zamówienie do Empik Foto. My zajmiemy się resztą. Plakat ze zdjęciem okaże się również świetnym prezentem dla bliskiej Ci osoby. Może chcesz jej poprawić humor albo sprawić coś miłego na urodziny lub inne święto? Jeśli tak, zleć nam wysyłkę takiej dekoracji bezpośrednio pod adres obdarowywanego.

Plakaty ze zdjęciem

Przekazuj pozytywne emocje tym, których kochasz – zarówno w domu, jak i na odległość.

Udostępnij: