INSPIRACJELIFESTYLE

Puzzle ze zdjęciem – idealna rozrywka dla rodziny

puzzle rodzina matka córka

Jak umilasz sobie długie godziny spędzane w gronie najbliższych? Sięgasz po gry planszowe albo wyciągasz zdjęcia, aby powrócić myślami do pozytywnych emocji, które towarzyszyły Ci parę miesięcy lub lat temu? A może lubisz układać puzzle? Teraz możesz połączyć obie te czynności w jedną. Wystarczy, że zamówisz puzzle ze zdjęciem – takie, na których zostanie nadrukowana fotografia wybrana przez Ciebie. Pomyśl, jak dobrą rozrywką może być rekonstrukcja pięknego momentu z życia Twojej rodziny!

Kto wie? Może odkryjesz nowy detal, który umknął Twojej uwadze – np. kolor oczu dalekiego krewnego albo stylową biżuterię przyjaciółki? Jedno jest pewne: zabawa z takimi puzzlami dostarczy samych pozytywnych emocji.

Jakie puzzle ze zdjęciem możesz zamówić?

Doskonale rozumiemy, że każdy potrzebuje czegoś innego, dlatego puzzle ze zdjęciem dostępne są w wielu wersjach. Przykładowo, jeśli układanie takiej rozsypanki ma być rodzinną zabawą, w której będą uczestniczyć przedszkolaki, lepiej sprawdzi się zestaw złożony z kilkunastu elementów. Jeżeli natomiast zabawa ma potrwać długie dni, możesz zamówić duże puzzle złożone z nawet 1000 elementów!

puzzle rodzina

  • Jaki rozmiar puzzli?

Puzzle są dostępne w kilku rozmiarach: od 15 x 20 cm aż po 54 x 74 cm! Weź to pod uwagę zarówno z myślą o liczbie elementów, na które może być pocięty obrazek (im większy format, tym więcej możliwości!), jak i o tym, gdzie zawisną już ułożone puzzle.

  • Jaki typ puzzli wybrać?

„Zwykłe” kartonowe puzzle, które po ułożeniu nakleisz na papier, włożysz w ramkę lub do antyramy i zawiesisz na ścianie jako dekorację? A może puzzle magnetyczne – idealne na lodówkę czy specjalną tablicę. Możesz je wykorzystać w roli magnesów lub jako nietuzinkową dekorację. Wybór należy do Ciebie.

puzzle empik

  • Stwórz swój własny szablon puzzli

Najprostsze rozwiązanie to takie, w którym wybrana przez Ciebie fotografia zajmuje całą powierzchnię obrazu pociętego na puzzle. To nie jedyna opcja – możesz również skorzystać z jednego z gotowych szablonów i na przykład:

  • przygotować kolaż zdjęć ze wspomnieniami z wakacji,
  • stworzyć zestawienie zabawnych fotek najbliższych z Instagrama,
  • dodać ozdobną ramkę lub napis.

Możliwości personalizacji jest wiele, a stworzenie projektu trwa dosłownie chwilę.

Jak zamówić puzzle z własnym zdjęciem?

Jak zawsze z Empik Foto, to bardzo proste!

1. Wybierz zdjęcie, które ma trafić na puzzle

… albo zdjęcia – jeśli myślisz o kolażu. Co dobrze się nadaje do takiej układanki? Jeśli chcesz stworzyć łatwą zagadkę, np. z myślą o tym, aby rozwiązały ją maluchy, wybierz proste zdjęcie z małą ilością detali. Dobrze sprawdzi się np. portret rodzinny. Jeżeli ma to być poważne wyzwanie – pomyśl o fotografii, na której „dużo się dzieje”.

Pamiętaj: fotkę możesz załadować z komputera, smartfona, tabletu, a także bezpośrednio ze swoich kont w social mediach, np. z Facebooka.

2. Wybierz odpowiedni format

Od wielkości obrazka zależy liczba elementów, na który może on zostać podzielony. I tak, jeśli chcesz uzyskać:

  • 9-30 elementów – pasujące formaty to: 15×20, 20×30, 30×40, 40×60;
  • 60-120 elementów – spójrz na formaty: 20×30, 30×40;
  • 240-1000 elementów – odpowiednie będą rozmiary 30×40, 40×60, 54×74.

W przypadku puzzli magnetycznych dostępne są wersje o liczbie elementów od 4 do 240.

3. Wykonaj projekt

Zrobisz to przy pomocy aplikacji Empik Foto na smartfonie/tablecie albo na komputerze – bezpośrednio na naszej stronie. To naprawdę proste! Dodaj swoje napisy, ramki i inne ozdoby, aby powstał obraz, który w pełni Ci się podoba.

4. Zamów swoje puzzle!

Resztą zajmiemy się już my. Zostaje tylko jedno pytanie: czy puzzle trafią do Ciebie, czy… może do kogoś bliskiego, komu chcesz przekazać pozytywne emocje na odległość? A może zamówisz od razu dwa komplety?

Jak widzisz, zaprojektowanie i zamówienie puzzli ze zdjęciami nie wymaga od Ciebie dużego wysiłku, a może dostarczyć mnóstwo zabawy. Spróbuj więc poskładać najpiękniejsze wspomnienia w obraz! A jeśli jesteś w Empik Premium to skorzystaj z rabatu 50% na puzzle 240 elementów! To też idealny prezent dla bliskich, który na pewno wywoła uśmiech na ich twarzach!

Udostępnij: