Pomysły na prezent

18 urodziny – prezent od rodziców, jaki wybrać?

18 urodziny prezent od rodziców

Pierwsze i osiemnaste urodziny dziecka to dni, do których rodzice podchodzą z ogromnym sentymentem. Gdy maluch ma roczek, mama i tata z rozrzewnieniem patrzą, jak brzdąc coraz śmielej sobie poczyna i sami nie dowierzają, że ten mały człowiek całkowicie zawładnął ich sercem. Z kolei osiemnaste urodziny są symboliczną granicą dorosłości ich dziecka, a wówczas rodzice nie mogą się nadziwić, jak szybko ich maluszek stał się dorosłym człowiekiem. Obie okazje wymagają wyjątkowej oprawy, a na 18 urodziny prezent od rodziców powinien być naprawdę szczególny.

Aby pomysł na prezent na 18 od rodziców był rzeczywiście trafiony, musicie kierować się charakterem i marzeniami waszego osiemnastolatka. W tym wieku młodzież często marzy o posiadaniu samochodu, motoru lub o samodzielnej wyprawie, i to najlepiej na kraniec świata. Jednak taki prezent nie zawsze jest po myśli rodziców. Zatem może warto wziąć pod uwagę pasje młodego człowieka i jego ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Z kolei inni rodzice chcą zacząć tworzyć podwaliny pod dobry materialny start dziecka. Trafionym pomysłem są też prezenty o wartości sentymentalnej. Sprawdź, jaki prezent od rodziców może stać się tym, którym osiemnastolatek będzie się chwalił na prawo i lewo.

Nowe umiejętności, o których marzy młody człowiek

Choć wydawałoby się, że ostatnią rzeczą, o której marzy wasze osiemnastoletnie dziecko, jest nauka, to jednak poznając jego marzenia, możecie się naprawdę zdziwić. Nie chodzi tu o naukę chemii czy matematyki, a o zdobywanie często bardzo oryginalnych umiejętności, warto więc ułatwić mu rozwijanie się w interesującym go temacie. Oczywiście najpopularniejszym kursem, o którym marzą ludzie wstępujący w dorosłość, jest ten umożliwiający zdobycie prawa jazdy.

Jeśli więc młody człowiek właśnie tego chce, to warto spełnić jego marzenia. Coraz częściej jednak osiemnastolatkowie myślą bardziej oryginalnie. Młodzi ludzie często wiążą chęć zdobycia konkretnych umiejętności ze swoją przyszłością. Jeśli więc twój syn czy córka marzy o własnej restauracji, zafunduj mu kurs włoskiego gotowania w cudownej Toskanii. Jeśli osiemnastolatek chce zostać projektantem mody, poszukaj ciekawego kursu organizowanego czasem przez słynne domy mody w Londynie lub Paryżu. Powodzeniem wśród młodych aspirujących do zawodu kreatora mody cieszą się też kursy projektowania i tworzenia butów, torebek czy biżuterii.

zdjęcie samochód prawo jazdy

18 urodziny prezent od rodziców – prezent sentymentalny

W wielu rodzinach znajdują się przedmioty, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Obrazy mniej i bardziej wartościowe, zabytkowe meble czy przedmioty użytku codziennego emanują historią przodków, ale prezent na 18. urodziny od rodziców może mieć bardziej współczesny charakter. Zaproponuj swojemu osiemnastolatkowi lub osiemnastolatce profesjonalną sesję zdjęciową, w której czasie powstaną zarówno portrety jubilata, jak i te rodzinne. Wybierz najpiękniejsze kadry i powierz je nam. My wydrukujemy je na papierze kredowym lub fotograficznym i powstaną fantastyczne fotoplakaty, które mogą zawisnąć na ścianach rodzinnych wnętrz. Zdjęcia możemy także wydrukować na twardej piance, a wówczas wystarczy wybrać jedną półkę, ustawić na niej fotoplakaty i rodzinna galeria gotowa. Taki prezent na urodziny pozostanie z waszym osiemnastolatkiem na lata i zawsze będzie przypominać mu cudowne dzieciństwo spędzone z rodzicami.

Jako sentymentalny prezent na 18-urodziny świetnie sprawdzi się też fotoksiążka. Można w niej umieścić zdjęcia pociechy od momentu urodzin aż do 18 urodzin, dodać zabawne podpisy, obrazki i stworzyć w ten sposób podarunek, który będzie źródłem wzruszeń i radości przez wiele lat.

Tradycyjny prezent na osiemnastkę od rodziców

Czasami można też podążać utartymi ścieżkami i w ten ważny dzień podarować jakiś element biżuterii, ale koniecznie spersonalizowanej. Nie przejmuj się, jeśli jesteś rodzicem syna. Biżuteria dla mężczyzn jest równie popularna jak ta kobieca. Okazały łańcuszek lub bransoleta z gustowną przywieszką to z pewnością dobry prezent od rodziców na osiemnastkę i córki, i syna.

prezent-na-18

Podobnie sprawa wygląda, jeśli chcesz podarować dziecku pewną sumę pieniędzy. Oczywiście niektórzy powiedzą, że to prezent na 18. urodziny bez polotu i zaangażowania w temat. Jednak jak dotąd nikt jeszcze nie spotkał osiemnastolatka niezadowolonego z takiego upominku. W końcu twoje dorosłe właśnie dziecko będzie mogło samodzielnie podjąć decyzję, co z tymi pieniędzmi zrobić. Być może wpłaci je na konto, może pojedzie na upragnione wakacje, a może wyda je na szaloną imprezę i w każdej z tych sytuacji będzie szczęśliwy, że w końcu coś zależy tylko od niego.

Udostępnij: