Pomysły na prezent

Prezenty dla nastolatków – 5 najlepszych pomysłów

Prezenty dla nastolatków

Koniec roku szkolnego? Urodziny? Wygrana w ważnym konkursie? Dzień Dziecka? Okazji do tego, aby wręczyć prezenty dla nastolatków, nie brakuje. Pytanie jednak, co wybrać, aby trafić w gusta młodego człowieka i wywołać szeroki uśmiech na ustach. Mamy dla Ciebie 5 ciekawych pomysłów na prezenty dla nastolatków, które możesz zrealizować wspólnie z Empik Foto. Zobacz!

Prezenty dla nastolatków – jaki powinien być idealny prezent?

Na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Jednak przy wybieraniu upominku pamiętaj o kilku ważnych rzeczach.

 • Nastolatek nie jest już małym dzieckiem. Dlatego prezent dla niego powinien to uwzględnić. Zapomnij o „przesłodzonych” upominkach czy pluszakach. No, chyba, że wręczasz je z przymrużeniem oka. Wtedy może nie narazisz się na gniew nastolatka.
 • Wybierz coś, co stanie się pamiątką. Taką, do której można powracać nawet po wielu latach. Zapewne sam masz takie drobiazgi, które przypominają o okresie buntu.
 • Pomyśl praktycznie – prezent dla nastolatka może być także funkcjonalny. Być może młody człowiek marzy o nowych słuchawkach albo innym gadżecie? Jeśli wybierzesz coś takiego, koniecznie dołóż do kompletu emocjonalną kartkę lub fotoupominek, który uzupełni całość.

Teraz czas na kilka fotoupominków, które świetnie spiszą się w roli prezentu dla nastolatka.

Prezenty dla nastolatków

1. Fotoplakat z przymrużeniem oka

Fotoplakat może stać się świetną dekoracją pokoju nastolatka. Taką, która będzie mu nieustannie przypominała o kochających go osobach. Trzeba tylko wybrać odpowiedni szablon. Co sprawdzi się dla młodego człowieka? Mogą to być np.:

 • fotoplakat w komiksowym stylu – taki, na którym nastolatek jest przedstawiony jako superbohater; inna opcja to fotoplakat filmowy,
 • fotoplakat z szablonem dyplomu – wręcz go np. z okazji zakończenia roku szkolnego czy ukończenia kolejnego roku życia,
 • plakat z mapą małego podróżnika – na którym oznaczysz miejsca, które wspólnie już zwiedziliście oraz wymarzone cele podróży nastolatka.

Zobacz szablony przygotowane przez ekspertów Empik Foto i wybierz któryś z nich. Możesz też stworzyć własny projekt w zewnętrznym programie graficznym. Decyzja należy wyłącznie do Ciebie!

Prezenty dla nastolatków

2. Fotokubek dla nastolatka

Tu również warto postawić na model przygotowany z przymrużeniem oka. Co może się znaleźć na takim kubku? Dobrze sprawdzą się np. modele z napisami w stylu:

 • „To ja rządzę w tym domu!”
 • „Książę / Księżniczka [imię nastolatka]”
 • „Girl Power!” – dla dziewczyny
 • „Super SYN/CÓRKA”

I wiele innych. Można również na nim umieścić rodzinną fotografię.

3. Fotonotes

Brzmi mało „prezentowo”? Niekoniecznie! Ozdobny zeszyt może stać się pamiętnikiem nastolatka! Tak, tak! Nawet w dobie powszechnej technologii warto spisywać wspomnienia na papierze. A to nie jedyna rzecz, którą można zrobić z takim gadżetem! Sprawdzi się również jako podręczny szkicownik czy zeszyt pomysłów. Przyjrzyj się formatom i szablonom, które przygotowaliśmy, a szybko przekonasz się, że efekt „wow” jest gwarantowany!

Prezenty dla nastolatków

4. Fotoksiążka

To wcale nie musi być kolejny album rodzinny! Jako rodzic możesz przygotować dedykowany upominek, który przekaże zupełnie inną historię. Jaką?

 • Jeżeli wręczasz prezent na zakończenie roku szkolnego, stwórz fotoksiążkę z Twoimi wspomnieniami z lat szkolnych. Na przykład taką, do której trafią Twoje zdjęcia z młodych lat, a także fotografie szkolne Twojej drugiej połówki, dziadków nastolatka. Okraś każdą z nich ciekawym wspomnieniem, które pokaże, jak wyglądała szkoła dawniej, a jak teraz.
 • Dobrym pomysłem będzie też fotoksiążka nawiązująca do hobby nastolatka. Lubi gotować? Może warto przygotować album z przepisami i zdjęciami najlepszych smakołyków? Pasjonuje się motoryzacją? Pomyśl o fotoksiążce ze zdjęciami najbardziej odlotowych samochodów.

Spróbuj pójść pod prąd i zaskoczyć młodego człowieka swoją kreatywnością w postaci fotoksiążki!

5. Koszulka ze zdjęciem

T-shirt personalizowany sprawdza się w każdej sytuacji bez wyjątku. Po prostu. Dlatego zastanów się nad właśnie takim upominkiem dla nastolatka. Spisze się zarówno, gdy prezent jest wręczany na kolejne urodziny, na koniec roku szkolnego, jak również zupełnie bez okazji. A co może się na nim znaleźć? Na przykład napisy:

 • Supernastolatek,
 • To ja rządzę w tym domu! (Kiedy rodzice są w pracy),
 • #LOVE plus zdjęcie rodzinne,
 • Keep Calm & wynieś śmieci.

To oczywiście tylko kilka wersji. Pobudź kreatywność i wymyśl własną. Potem wystarczy kilka chwil z edytorem i gotowe!

Prezenty dla nastolatków

Sprawdź również inne fotoprezenty dostępne na Empik Foto i stwórz ten jedyny i niepowtarzalny. Zdecydowanie warto!

Udostępnij: