INSPIRACJEPORADNIKI

Prezenty dla nauczyciela i uczniów – jakie wybrać?

PREZENTY DLA NAUCZYCIELA I UCZNIÓW

Tęsknota za szkołą? Choć jeszcze do niedawna mało kto doświadczał takiego stanu, dziś zaczyna brakować nawet zajęć z najbardziej wymagającymi nauczycielami. Jedyne, co pozostaje w najbliższym czasie, to wirtualne lekcje oraz spotkania online z kolegami z ławki. Jednak nie oznacza to, że trzeba się dać ponuremu nastrojowi! Pomyśl o szkolnych fotoprezentach, które wywołają szeroki uśmiech na twarzy. Zobacz, jakie wybrać prezenty dla nauczyciela i uczniów.

Weź do ręki stare zdjęcie klasowe. Na przykład takie sprzed kilku lat albo to z pierwszej klasy podstawówki. Jak bardzo się od tego czasu zmieniłeś? Czy nadal utrzymujesz kontakt z osobą, z którą spędzałeś długie godziny w szkolnej ławie? Pamiętasz pierwszą wychowawczynię? To tylko kilka „migawek”, które powodują, że robi się cieplej na sercu. Właśnie teraz wszystkim potrzeba takich pozytywnych emocji. Można ich sobie dostarczyć również na odległość, i to nie tylko dzieląc się wspomnieniami na Facebooku.

W zamian możesz zrobić fotograficzną niespodziankę tym, których Ci brakuje – zarówno uczniom, jak i nauczycielom. To dobry sposób, aby pokazać, jak silne więzi łączą szkolną społeczność.

Prezenty dla nauczyciela – z przymrużeniem oka i pełne ciepła

Wychowawca, z którym klasa spędziła kilka lat, ulubiony nauczyciel, dyrektor, a może pani ze świetlicy? W szkolnej społeczności jest wiele osób, których może brakować w czasie przerwy w nauce. A gdyby tak wyrazić wobec nich ciepłe uczucia, wysyłając drobny upominek? Może to być m.in.:

 • fotokubek – np. z zabawnym zdjęciem z życia klasy lub z podnoszącym na duchu czy żartobliwym napisem; będzie wywoływał same pozytywne wspomnienia przy każdej porannej kawie czy popołudniowej herbacie,
 • fotoksiążka ze szkolnymi zdjęciami – ze szkolnego profilu na Facebooku czy z archiwum na smartfona, wystarczy wybrać fotografie z wycieczek, akademii czy eventów sportowych; zebrane w postaci fotoksiążki, ułożą się w piękną historię, do której nauczyciel będzie mógł powracać przez długie lata,koszulka ze zdjęciem – warto wybrać zwykły, bawełniany t-shirt w większym rozmiarze, np. z wesołą sentencją typu „Najlepszy Nauczyciel na świecie”,
 • plakat tablo szkolne – przedstawiający fotografie poszczególnych uczniów,

tablo-przedszkole-autobus

 • notes z nadrukiem – niech na jego okładce pojawi się np. fotografia całej klasy,
 • fotokartka z pozdrowieniami od całej klasy – opatrzona fotką z przymrużeniem oka, połączoną z kilkoma ciepłymi słowami.

prezent-dla-nauczycielki

Prezenty ze zdjęciem dla uczniów?

Fotoprezenty przypomną o szkolnej społeczności nie tylko nauczycielom. Również uczniowie – i ci młodsi, i starsi, ucieszą się z upominku, który wzmocni więź z przyjaciółmi z klasy. Co wybrać? Oto klika propozycji, które mogą się okazać strzałem w dziesiątkę.

 • Fotoksiążka szkolna – wspomnienia z wycieczek klasowych, akademii, dyskotek i szkolnych eventów ucieszą nie tylko nauczyciela. Także uczniowie będą do nich chętnie wracać. To „lektura”, którą przeczyta każdy z nich!
 • Koszulki z nadrukiem również z zabawnym napisem, ale takim, który będzie świadczyć o przynależności do szkolnej grupy, na przykład: „Jestem z 1B. A jaka jest Twoja supermoc?”.
 • Fotoobraz ze zdjęciem szkolnym – taka dekoracja może zawisnąć w pokoju ucznia. Kiedy uczeń będzie na nią spoglądał, nawet e-lekcje staną się łatwiejsze do pokonania.
 • Magnesy na lodówkę – mogą na nie trafić fragmenty zabawnych lub „nieudanych” fotografii. Śmieszne miny szkolnych kolegów zapewnią wiele radości.

To oczywiście dopiero początek pomysłów. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, zerknij na inne prezenty szkolne na Empik Foto!

Jak zamówić fotoprezenty szkolne?

Takie upominki od serca zaprojektujesz bez wychodzenia z domu – przez internet. Uruchom aplikację Empik Foto na smartfonie lub skorzystaj z naszej strony internetowej. To prostsze niż myślisz. Wystarczy, że:

 • wybierzesz fotoprezent, który najbardziej Ci się podoba,
 • wgrasz do aplikacji zdjęcie, które chcesz na nim umieścić (może być ich więcej, zwłaszcza jeśli w planach jest fotoksiążka) – zrób to z pamięci komputera czy komórki lub bezpośrednio ze swojego profilu na Facebooku lub Instagramie,
 • przygotujesz projekt – do zdjęć możesz dodać np. napisy lub cliparty, które ubogacą kompozycję,
 • określisz liczbę sztuk, w jakiej ma powstać szkolny upominek ze zdjęciem – możesz zamówić prezenty od razu dla całej klasy! Tym bardziej, że dla dużych zamówień mamy wyjątkowo atrakcyjną promocję. Kliknij tutaj, żeby poznać więcej szczegółów.
 • potwierdzisz zamówienie.

Resztą zajmiemy się my! Upominki dotrą do Ciebie (lub pod inny wskazany adres) bezpieczną przesyłką w krótkim czasie. Tak niewiele wystarczy, aby zapewnić swoim nauczycielom i przyjaciołom moc wsparcia. Spróbuj i przekonaj się o tym! Sprawdź naszą ofertę szkolną.

Udostępnij: