INSPIRACJE

Gry na ćwiczenie pamięci dla dziecka – gra memo

Memory to wyjątkowo popularna gra wśród najmłodszych – kto z nas nie odkrywał w dzieciństwie tych kolorowych kartoników, próbując odnaleźć ich parę? Wykorzystanie jej jest bardzo dobrym sposobem na ćwiczenie pamięci i refleksu – nie tylko u dzieci, ale i u starszych!

Zabawki z głową – gry na ćwiczenie pamięci dla dziecka

Najlepsza zabawa to taka, która jednocześnie łączy się z nauką i rozwojem osobistym dziecka. Grając w memory, Twoja pociecha doskonale ćwiczy swoją spostrzegawczość oraz pamięć. Może ona również poznawać nowe kolory bądź nowych zwierzęcych przyjaciół! Ponadto, gra memo pozwala rozwijać u dziecka motorykę oraz refleks. Pociecha, zbierając kolejne punkty i szukając par do kartoników, uczy się rywalizować, wygrywać, ale również… przegrywać, akceptując fakt, że przegrana także jest częścią codziennego życia. Gra memo to idealna propozycja nie tylko dla maluchów w wieku przedszkolnym, ale i dla starszych dzieci, a nawet seniorów, którzy chcą zadbać o swoją pamięć!

gry na ćwiczenie pamięci

Personalizowana gra memo

Gra memory jest lubiana przez większość dzieci i dorosłych sama w sobie – a co gdyby istniała możliwość jej spersonalizowania? Empik Foto daje szansę stworzenia gry memo z własnymi zdjęciami na kartonikach! Możesz umieścić na nich ulubione fotografie swoich dzieci, zabawne ujęcia z ukochanym zwierzakiem, a nawet najpiękniejsze zdjęcia z własnego ślubu! Istnieje również możliwość stworzenia personalizowanych kwadracików z tekstem, np. z imionami Waszych najbliższych bądź przyjaciół Twojego dziecka. Wówczas można łączyć je z memorami ze zdjęciami. Kartoniki wykonane są z wytrzymałej, grubej tektury, co jest wyjątkowo istotne w przypadku najmłodszych graczy. Taka spersonalizowana gra to jeszcze więcej śmiechu i frajdy – dla Ciebie i dla Twojej pociechy!

Gra memo – doskonały pomysł na prezent

Personalizowana gra memo ze zdjęciami to świetny pomysł na kreatywny upominek, np. z okazji urodzin. Obdarowana osoba na pewno wyjątkowo się ucieszy, widząc, że elementy gry zawierają nie gotowe nadruki, ale fotografie z nią samą bądź z grupą przyjaciół. Gra memory jest także wyjątkowo praktyczna. Ze względu na to, że nie zajmuje dużo miejsca, możesz zabrać ją ze sobą w niemal każde dowolne miejsce. Jej zasady są niezwykle proste, dlatego każdy jest w stanie szybko je zrozumieć i cieszyć się grą nawet przez długie godziny. Najwięcej frajdy przyniesie wspólna zabawa w większym gronie. Wówczas warto połączyć ze sobą kilka zestawów, aby kartoników było więcej. Każda gra memo dostępna w ofercie Empik Foto zawiera dwadzieścia cztery kafelki.

gry na ćwiczenie pamięci

Ta prosta zabawa, jaką są memory, może przynieść wiele radości nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym! To świetna rozrywka dla osób w każdej grupie wiekowej, która nie jest w stanie się znudzić i może umilić czas w każdych warunkach. Nie ma lepszej gry na ćwiczenie pamięci. W podróży, na pikniku, w poczekalni czy na wycieczce szkolnej. Gra memo bawi, edukuje i rozwija. Pokaż ją swojemu dziecku, a z pewnością będzie chciało sięgać po nią regularnie!

Udostępnij: