Bez kategorii

Oryginalne prezenty dla dzieci na Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, które zostało ustanowione po to, aby zwrócić uwagę dorosłych na prawa i potrzeby najmłodszych. Z tej okazji w wielu krajach, w tym również w Polsce, maluchy są zapraszane do parlamentu, a na ich cześć organizowane są huczne imprezy i wydarzenia. Chcesz uczcić święto dzieci w wyjątkowy sposób i szukasz idealnego oryginalnego prezenty dla dzieci? Sprawdź te pomysły!

Choć święto najmłodszych jest obchodzone dopiero od kilkudziesięciu lat, nikt nie wyobraża sobie, żeby mogło go zabraknąć w kalendarzu. To doskonała okazja do tego, aby spędzić czas z najmłodszymi i wręczyć im wspaniałe oryginalne prezenty dla dzieci. Na Dzień Dziecka najlepiej sprawdzą się personalizowane prezenty, które po latach staną się niezwykłą pamiątką z czasów beztroskiego dzieciństwa.

Personalizowane bajki – rozwijają wyobraźnię i budzą emocje

Twój maluch marzy o tym, aby stać się głównym bohaterem ulubionej książki i przeżyć niezwykłe przygody razem z postaciami z ukochanej historii? A może chciałby zostać kimś wyjątkowym, np. policjantem lub astronautą? Teraz możesz spełnić każde jego marzenie. Wystarczy tylko, że sięgniesz personalizowaną bajkę, która jest dostępna w ofercie Empik Foto. To niepowtarzalne i oryginalne prezenty dla dzieci.

Oferowane publikacje wyróżniają się przede wszystkim ciekawą i kolorową szatą graficzną. Ilustracje przygotowane przez Ewę Brzozowską są bardzo przyjazne i wesołe, dzięki czemu przyciągają uwagę najmłodszych i wzbudzają zachwyt dorosłych. To sprawia, że książka wspaniale prezentuje się na półce w bibliotece malucha i zachęca do przeglądania oraz czytania, a przez to stwarza świetną okazję do spędzania czasu razem w wartościowy sposób.

Jednak największą zaletę tych bajek stanowi możliwość ich personalizowania. Teraz możesz dodać do opowieści nie tylko imię dziecka, ale również jego zdjęcie, a także zmienić wygląd rysunkowej postaci i upodobnić ją do malucha. Pociecha z pewnością będzie zachwycona, kiedy zobaczy siebie na kartach bajki. Dzięki temu łatwiej wczuje się w przeżywaną historię i doświadczy tych samych emocji, co bohaterowie.

Bajka personalizowana dla dziecka

Bajki personalizowane – dla najmłodszych i nie tylko

W ofercie Empik Foto znajdziesz wiele bajek personalizowanych. Zastanawiasz się, którą z nich wybrać?  Wszystko zależy od wieku pociechy. Dla niemowląt najlepsze będą książeczki kontrastowe. Czarno-białe ilustracje z czerwonymi akcentami skutecznie przyciągają uwagę maluchów i pomagają rozwinąć funkcje wzrokowe oraz umiejętność obserwacji otoczenia. Zmień imię na okładce, a stworzysz niezwykłą pamiątkę na lata.

Po personalizowaną bajkę możesz także sięgnąć, jeśli szukasz upominku dla przedszkolaka. Do wyboru są opowiadania, takie jak:

  • „Kim chciałbym zostać w przyszłości?” – wewnątrz znajdują się ilustracje prezentujące przedstawicieli różnych zawodów wraz z krótkim opisem. Dzięki tej bajce maluch ma okazję poszerzyć swoją wiedzę o otaczającym go świecie, dowiedzieć się, czym zajmują się najbliżsi członkowie rodziny oraz dlaczego ich praca jest ważna,
  • „O samochodziku”, która jest zbiorem zasad ruchu drogowego. Dzięki tej bajce pociecha nauczy się, jak prawidłowo poruszać się po drodze oraz co pomoże zwiększyć jej bezpieczeństwo podczas pobytu na zewnątrz.

Bajki mają duże obrazki, które zajmują całą stronę, i niewiele tekstu. To sprawia, że dziecko z pewnością nie znudzi się podczas czytania i chętnie będzie sięgać po te opowiadania.

Dla nieco starszych dzieci do 8. roku życia dedykowane są książki pt. „Wyprawa do ZOO” lub „Leśne przygody”. To niezwykle ciekawe i barwne opowieści, których głównymi bohaterami są zwierzęta. Razem z pociechą pokonują trudności, odkrywają tajemnice otaczającego ich świata i poznają moc przyjaźni oraz empatii. Opowieści są bardzo proste, a jednocześnie wzbudzają zainteresowanie i zachwyt dzieci. Z pewnością przypadną do gustu tym maluchom, które mają problemy z pewnością siebie lub nawiązywaniem przyjaźni.

Personalizowane bajki to świetne narzędzie do tego, aby rozbudzić miłość dzieci do książek, a tym samym pobudzić ich wyobraźnię. Za ich pomocą nauczysz malucha wyrażać to, co czuje, wzbogacisz jego zasób słownictwa, a także pokażesz mu świat z innej perspektywy.

Gra memory, dla małych bystrzaków!

Memory edukują, bawią i zaskakują naszych małych podopiecznych. Aby zabawa wiązała się z nauką, a nie z ekranem smartphona, wybierz grę memory ze zdjęciami całej rodziny! Pomóż dziecku w poznawaniu świata kolorów, zwierząt czy imion najbliższych. Rozwijajcie wspólnie słownictwo w innych językach, zaprojektujcie własne memory i cieszcie się spędzonym rodzinnie czasem!

O ryginalne prezenty dla dzieci – puzzle ze zdjęciem 

Układanie puzzli to wspaniała rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Dopasowywanie poszczególnych elementów wymaga koncentracji uwagi, kreatywności, wyobraźni przestrzennej, a także umiejętności logicznego myślenia. To doskonały sposób na to, żeby zapomnieć o otaczającym świecie i problemach oraz skupić się na tym, co przyjemne i relaksujące.

Szukasz pomysłu na oryginalny prezent dla dziecka? Chcesz mieć pewność, że nikt nie podaruje mu tego samego, co Ty? Jeśli tak, najlepiej sprawdzą się spersonalizowane puzzle ze zdjęciem pociechy. To niepowtarzalny prezent na Dzień Dziecka, który jest jednocześnie wspaniałą pamiątką na lata. Aby ją stworzyć, wystarczy tylko, że wybierzesz ulubione fotografie malucha i umieścisz je w specjalnym edytorze. Następnie zdecyduj o rozmiarze obrazka oraz liczbie elementów układanki i potwierdź zakup. Warto zamówić upominek odpowiednio wcześnie, ponieważ na jego realizację trzeba poczekać kilka dni.

Personalizowana bajka, a może puzzle? Stwórz niepowtarzalny prezent na Dzień Dziecka i zaskocz malucha swoją kreatywnością. Zobacz, jakie to proste i przyjemne.

Udostępnij: