Pomysły na prezent

Pomysł na prezent dla maturzysty, czyli najpiękniejsze pamiątki dla absolwentów

pomysł na prezent dla maturzysty

Matura, jak i sam czas przygotowania do tego egzaminu, to jeden z najbardziej barwnych, intensywnych i ciekawych okresów nastoletniego życia. W tym czasie nastolatki stają się młodymi dorosłymi, kształtują się ich plany na przyszłość i stają przed jedną z najważniejszych decyzji w życiu: „co dalej?”. Ogromną rolę w tym okresie odgrywają ich bliscy – rodzice, dziadkowie, przyjaciele, którzy pomagają im przejść przez ten trudny czas i są wsparciem we wszelkich bolączkach. Aby uczcić zwieńczenie tego intensywnego okresu w życiu nastolatka, warto pomyśleć o drobnym upominku. Jaki prezent dla maturzysty wybrać? Podpowiadamy. 

Pamiątki dla absolwentów – jaki prezent dla całej klasy? 

Koniec szkoły średniej to wydarzenie, które z pewnością warto świętować! Lata edukacji doprowadziły do momentu, w którym młody dorosły podda się egzaminowi dojrzałości i zdecyduje o swojej przyszłości. By upamiętnić przyjaźnie, wspomnienia i miłe chwile z ostatnich czterech lat nauki, warto pomyśleć nad stworzeniem klasowego fotoalbumu. Pamiątki dla maturzystów w takiej postaci to wieloletnia pamiątka przypominająca o wkraczaniu w dorosłość. Zaprojektowanie fotoksiążki szkolnej ze zdjęciami całej klasy nie trwa długo. Warto także zostawić kilka pustych stron na wpisywanie się kolegów i koleżanek z klasy oraz życzenia od nauczycieli. Na kartkach wykonanych z papieru kredowego egzamin najlepiej zdadzą cienkopisy permanentne, podobne do tych, które używane są do podpisywania płyt CD. Napis będzie znacznie trwalszy niż ten zrobiony zwyczajnym długopisem, choć i taki jest jak najbardziej możliwy.

Aby stworzyć piękny fotoalbum klasowy można także poprosić o zdjęcie nauczyciela – wychowawcę. W fotoksiążce zachowajcie także zdjęcia z wycieczek szkolnych, zielonych szkół, z przerw szkolnych i różnych uroczystości. Dzięki temu wspomnienia z tego okresu nigdy nie zbledną w pamięci uczniów. Możecie nam zaufać, fotoksiążka jako prezent dla maturzysty robi prawdziwą furorę od wielu lat! Przy składaniu dużego zamówienia na Empik Foto pamiętajcie, by odezwać się w sprawie oferty dla szkół – dzięki niej kupicie pamiątki dla absolwentów z licznymi rabatami.

personalizowane prezenty dla maturzystów

Zdjęcia z przyjaciółmi z klasy to wspaniałe wspomnienia, które warto uwiecznić w formie fotoprezentów.

Kolejnym pomysłem na prezenty dla maturzystów są koszulki ze zdjęciem klasowym. Każdy uczeń, po otrzymaniu spersonalizowanej koszulki, może poprosić swoich kolegów i koleżanki o podpisanie się markerem, dzięki czemu t-shirt nabierze jeszcze bardziej personalnego charakteru. W trakcie projektowania możecie zamówić takie same koszulki lub spersonalizować każdą z nich tak, by zawierała pseudonim ucznia lub jego numer w dzienniku. Wymieniajcie się koszulkami i zbierajcie podpisy, a gdy wymiany dobiegną końca, nie zapomnijcie zrobić sobie klasowego zdjęcia! 

Prezent dla maturzysty od bliskiej osoby 

A może jesteś mamą, ciocią, bratem czy przyjaciółką naszego maturzysty? Marzy Ci się upamiętnienie minionych czterech lat lub podarowanie drobnego upominku, który przyniesie szczęście w kolejnych etapach życia? Niezawodne prezenty dla maturzystów to takie, które są stworzone z myślą właśnie o nich. Tym samym, najbardziej wartościowy podarunek to personalizowany fotoprezent. Przykładem takich pamiątek mogą być: 

  • Breloki w formie minialbumów, czyli zamykanej „książeczki” mieszczącej aż 17 zdjęć, 
  • Plakaty i obrazy ze zdjęciami z licealnymi przyjaciółmi, szczególnie te w formie tablo dla maturzystów, 
  • Harmonijki ze zdjęciami całej klasy, 
  • Album drewniany z grawerem, na kolejne wspomnienia na czas studiów, 
  • Personalizowane naszyjniki, wisiorki czy bransoletki, które ze słowem dedykacji zamienią się w talizman, 
  • Długopisy z wyjątkowym grawerem, na szczęśliwie napisaną maturę, 
  • Spersonalizowana kartka z życzeniami i podpisami rodziny i bliskich. 

Prezenty dla maturzystów nie muszą więc być drogie. To słowa, które do nich dołączamy i gest, jakim się stają, czynią podarunek naprawdę wyjątkowym. 

pamiątki dla absolwentów i ich bliskich

Rodzice i bliscy są ważną częścią ukończenia szkoły i wejścia w dorosłość. Podziękuj im za niekończące się wsparcie drobnym upominkiem.

Podziękuj tym, którzy byli dla Ciebie wsparciem

Ostatnie cztery lata były szalone! Imprezy osiemnastkowe, koncerty, festiwale, wycieczki, studniówki, przyjaźnie, związki i miłostki i oczywiście… duuuuużo nauki. To czas równie wspaniały, co trudny dla wchodzącego w dorosłość nastolatka. Jeśli to właśnie o Tobie mowa, pewnie szukasz pomysłu na podziękowanie bliskim za towarzyszenie Ci w tych chwilach. Świetnym pomysłem są kartki personalizowane, w których możesz zapisać, jak wiele zawdzięczasz wsparciu bliskich osób. W ramach podziękowań sprawdzi się także filmik, w którym zdjęcia z tego okresu przeplatają się z podziękowaniami od maturzysty. Takie nagrania skradają serca rodziców szczególnie na weselach, ale wydaje nam się, że tutaj również zdadzą egzamin na 5! Kolejnym pomysłem może być plakat czy wydruk zdjęcia z uroczystości ukończenia szkoły, w odświętnym stroju wraz z rodzicami. Ta ważna chwila upamiętniona dzięki fotografii na pewno zawiśnie w honorowym miejscu na domowej ścianie. Do tego skromny bukiet kwiatów i każda bliska Ci osoba poczuje się wyjątkowa i doceniona. 

Matura to czas zmian i nowych wyzwań. Jest to również czas, kiedy uczniowie kończą etap nauki w szkole średniej i wkraczają w dorosłe życie. Z tego powodu warto podkreślić tę wyjątkową okazję i wybrać prezent dla maturzysty, który będzie przypominał o niej latami. 

Udostępnij: