INSPIRACJE

Walentynki – wyjątkowy dzień nie tylko dla zakochanych

Jedni je uwielbiają, inni zażarcie krytykują. Ale wbrew pozorom, Walentynki to święto niezarezerwowane jedynie dla par. Jest to dzień, który równie dobrze możemy spędzić z innymi bliskimi sercu osobami. Przecież siostrę, przyjaciółkę czy rodziców także darzymy miłością, prawda? Za to zwykle rzadziej okazujemy im to uczucie. Warto więc wykorzystać święto obchodzone 14 lutego i przygotować dla nich upominek, który przypomni im, jak bardzo ich kochamy.

Zwyczajowo tego dnia wysyłamy naszym najbliższym walentynkę – kartkę z krótkim wierszykiem, zawierającym wyznanie miłosne lub komplement. Niestety, obecnie wiele osób odeszło już od ręcznego wykonywania kartek na rzecz tych kupnych. Warto jednak powrócić do tych czasów i przygotować laurkę z wykorzystaniem ulubionego zdjęcia 🙂 Taka walentynka będzie idealnym upominkiem dla przyjaciela lub rodzeństwa. Natomiast dzięki poniższym radom przygotujemy dla nich coś bardziej niecodziennego 😉

Dla brata lub siostry

Jeśli Twój brat nie należy do sentymentalnych osób i na widok misia z serduszkiem najpewniej wybuchnie śmiechem, to warto tego dnia obdarować go czymś, co nie tylko wyrazi uczucia, którymi go darzysz, ale przede wszystkim będzie praktyczne. Jeśli jest gadżeciarzem z pewnością przypadnie mu do gustu etui na telefon lub laptopa. Wasze zabawne zdjęcie z humorystycznym cytatem lub komentarzem będzie przypominało mu o wspólnych wyjazdach na kolonie lub podwórkowych zabawach. Siostrę, miłośniczkę kawy lub spokojnych wieczorów przy kubku gorącego kakao, można obdarować kubkiem z Waszymi podobiznami. Taka walentynka z pewnością przypadnie jej do gustu.

 

Dla przyjaciółki

Kobiety są bardziej sentymentalne niż mężczyźni. Dlatego oryginalnym i niecodziennym pomysłem na prezent – walentynkę dla przyjaciółki może okazać się… torba z Waszym wspólnym zdjęciem! Pamiętasz te zabawne fotografie, które zrobiłyście sobie w majówkę? Albo chwile uchwycone w obiektywie w trakcie bitwy na poduszki, kiedy nocowałyście u siebie? Taka fotografia na torbie, poduszce czy koszulce to idealny sposób na zachowanie Waszych najpiękniejszych wspomnień. Macie powiedzenie, które tylko Wy rozumiecie? Albo hasło, które nagle rzucone sprawia, że tylko Wy dwie wybuchacie salwą śmiechu? Wzbogać więc fotografię odpowiednim komentarzem, a podarunek z pewnością będzie piękną i bardzo osobistą pamiątką.

Dla rodziców

Walentynki to święto zakochanych, dlaczego więc nie docenić tak długiej i wytrwałej miłości… swoich rodziców? To w końcu oni nauczyli nas, co ona tak naprawdę oznacza i nawet mimo wielu nieporozumień pomiędzy Wami, wciąż z zapałem ją pielęgnują. Warto więc tego dnia docenić ich starania i podarować im obraz z ich najpiękniejszymi zdjęciami. Minimalistyczna kompozycja, odrobina wyobraźni i właściwa aranżacja sprawią, że fotoobraz znajdzie swoje honorowe miejsce nie tylko w mieszkaniu, ale również w sercu rodziców.

Dla koleżanki z pracy

Walentynka nie jest zarezerwowana jedynie dla bardzo bliskich nam osób. 14 luty to dzień, w którym możemy wyrazić swoje pozytywne uczucia, a tych jest przecież wiele, np. wdzięczność. Pomocna koleżanka z pracy, fantastyczna nauczycielka naszego dziecka czy trenerka, która zawsze motywuje nas do działania? Każdej z tych osób możemy podziękować. Kubek na gorącą kawę ze zdjęciem całej klasy dla nauczycielki, T-shirt z motywującym napisem dla trenerki czy plakat najlepszej szefowej. Taki drobny podarunek pozwoli podziękować za ich pomoc i zaangażowanie.

A czy Ty sprawisz niespodziankę bliskiej osobie? ? Zobacz, jak w prosty sposób można tego dnia wywołać uśmiech na twarzy najbliższych:

Udostępnij:

Zostaw komentarz