Fotoksiążka 20x30 za jedyne 28 zł| Sprawdź
pamiątki studniówka

Wywołaj zdjęcia 
ze Studniówki

Wywołaj zdjęcia
ze swojej studniówki

Studniówka - pamiątki

Wywołaj zdjęcia ze studniówki

100 dni, czyli ponad 3 miesiące, to dobry moment, aby rozpocząć ostatnią fazę przygotowań do matury. Zanim jednak to nastąpi, musi odbyć się tradycyjny bal maturalny, czyli studniówka.Zbierz najciekawsze wspomnienia z tej jedynej i niepowtarzalnej nocy i wywołaj je w formie odbitek

Możesz zdecydować się na odbitki retro i udekorować nimi swój pokój w formie girlandy. Najpiękniejsze ujęcia możesz utrwalić w formie fotoobrazu.

Odbitki 10x15 od 0,21zł/szt.

Sprawdź

 

Odbitki retro od 0,39zł/szt.

Sprawdź

Odbitki duże od 7,49zł/szt.

Sprawdź

Akcesoria do zdjęć od 19,90zł

Sprawdź

Fotoksiążki studniówkowe

W Empik Foto doskonale wiemy, że najlepsze wspomnienia warto pielęgnować i przechowywać. Dlatego stworzyliśmy dla Was specjalne studniówkowe szablony fotoksiążek, które pozwolą Wam zebrać i utrwalić najciekawsze ujęcia z tej niezapomnianej nocy.

Fotoksiążka ze studniówki to także wspaniała pamiątka na zakończenie szkoły i świetny prezent dla wychowawcy.

Sortuj:
Bestseller Promocja
Pusty szablon
cena od: 27,93 zł 39,90 zł
Bestseller Promocja
Instabook
cena od: 27,93 zł 39,90 zł
Bestseller Nowość Promocja
Portfolio
cena od: 27,93 zł 39,90 zł
Bestseller Promocja
Twój Projekt Nowoczesny
cena od: 27,93 zł 39,90 zł
Nowość Promocja
Album z pasją
cena od: 27,93 zł 39,90 zł
Nowość Promocja
Studniówkowe wspomnienia
cena od: 27,93 zł 39,90 zł
Nowość Promocja
Co za noc!
cena od: 27,93 zł 39,90 zł
Nowość Promocja
Srebrna Studniówka
cena od: 27,93 zł 39,90 zł
Promocja
Szalona impreza
cena od: 55,93 zł 79,90 zł

Studniówka - skąd wzięła się ta tradycja?

Nie wiemy dokładnie, kiedy odbyła się nad Wisłą pierwsza impreza dla uczniów, którzy kończyli szkołę średnią. Ale sam egzamin maturalny obowiązywał – przynajmniej na terenie zaboru pruskiego – od 1788 roku. Później maturę wprowadzono również na terenie Austrii, a w Polsce niepodległej system edukacyjny został uporządkowany i ujednolicony w roku 1932.

Co ciekawe jednak, w dawniejszej tradycji istniały dwie niezależne od siebie imprezy związane z maturą: pierwszym była studniówka (odbywająca się, jak dziś, na ok. 100 dni przed egzaminem), a drugą – bal maturalny, nazywany komersem. Komers miał miejsce, kiedy już uczniowie zdali szczęśliwie wszystkie egzaminy i to on był momentem hucznej celebracji. Sama studniówka przypominała zaś bardziej szkolną akademię niż bal. Miała określony program artystyczny i odbywała się wyłącznie w gronie wewnętrznym – nie zapraszano na nią np. partnerów spoza liceum.

Najpopularniejszy polonez tańczony na studniówkach pochodzi z filmu

Mowa o ekranizacji dobrze znanej licealistom lektury – „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w reżyserii Andrzeja Wajdy. Choć film z 1999 roku zebrał mieszane recenzje, napisany na jego potrzeby przez wybitnego kompozytora, Wojciecha Kilara, polonez jest doskonale znany wszystkim licealistom. Wcześniej tańczono do utworów Chopina czy Ogińskiego. Dziś to jednak słynna melodia filmowa zdominowała studniówkowe bale.

Zachowaj wspomnienia ze swojej studniówki!

Jak widać, studniówka ma za sobą długą i ciekawą historię, której niektóre elementy mogą zaskakiwać. Najważniejsze jednak, że to wydarzenie, które powinno na długo zapisać się w pamięci. Dobrym sposobem na jego utrwalenie są oczywiście odpowiednie pamiątki ze studniówki. Jeśli więc pierwsze bal już za Tobą, zapisz wspomnienia o nim na dłużej w tej wyjątkowej formie.

GWARANCJA JAKOŚCI Empikfoto.pl oferuje najwyższą jakość usług

NAJPOPULARNIEJSZY SERWIS
z odbitkami w Polsce
ponad 130 mln zdjęć w 2020

DARMOWA DOSTAWA
na terenie całej Polski
już od 59zł

 99,87% ZADOWOLENIA
wśród klientów
empikfoto.pl

ponad 21 tys. PUNKTÓW ODBIORU
teraz odbierzesz przesyłkę 
także w Żabce i paczkomatach InPost